Nowoczesne rozwiązanie w postaci laserów fiber

Informacje wprost z tawerny

Nowoczesne rozwiązanie w postaci laserów fiber

 

Współczesny sektor konstrukcyjny wykorzystuje wysokiej jakości materiały, przeznaczone do wytrzymałych i nowoczesnych konstrukcji. Niejednokrotnie w sektorach takich, jak kosmiczny, lotniczy, czy motoryzacyjny niezbędne jest poddawanie obróbce materiałów bardzo wytrzymałych. Zaawansowane technologicznie rozwiązania ułatwiają przeprowadzenie szeregu procesów produkcyjnych oraz związanych z obróbką elementów konstrukcyjnych. 

Zastosowanie lasera fiber

niezawodny fiber laserWszelkiego rodzaju elementy konstrukcyjne, wykonywane ze stali są jednym z najpowszechniejszych części konstrukcyjnych, powszechnie wykorzystywanych w przemyśle. Z uwagi na jego ogromną wytrzymałość oraz plastyczność, z powodzeniem może być stosowany w celu produkcji elementów konstrukcyjnych i roboczych, a także wykorzystywany w architekturze. Dodatkowym atutem jest wysoki rozwój sektora hutniczego, co przekłada się na tworzenie dużej ilości, zróżnicowanych pod względem rodzajów stopu typów stali. Ich ogromna wytrzymałość wymaga odpowiedniego narzędzia przeznaczonego do obróbki materiałów, dlatego niezawodny fiber laser to nowoczesne, dopasowane do potrzeb rynku rozwiązanie. Przede wszystkim wiązka lasera wytworzona przez światłowód jest o wiele bardziej skoncentrowana, niż w przypadku starszych generacji laserów oparty na CO2. Dlatego umożliwia wysokiej jakości, precyzyjną obróbkę materiałów stalowych o dużej wytrzymałości mechanicznej. Poprzez system światłowodów, za pośrednictwem których przenoszona jest wiązka lasera do głowicy nie występuje zjawisko osłabienia strumienia, inaczej, niż ma to miejsce w przypadku laserów, w których wykorzystywane są soczewki i zwierciadła. Jakiekolwiek zanieczyszczenia tego rodzaju elementów lub ich złe ustawienie przekładały się na osłabienie wiązki.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możliwe jest uzyskanie wiązki lasera o ogromnej mocy, która ułatwia obróbkę materiałów takich, jak elementy stalowe wysokiej wytrzymałości. To bardzo dla sektora przemysłowego, w którym konstruowane są ciężkie maszyny przemysłowe, maszyny lotnicze, czy innego typu. Dlatego wykorzystanie wiązki lasera, która przenoszona jest do głowy za pośrednictwem światłowodu umożliwia uzyskane wydajnego i efektywnego narzędzia pracy, które zapewnia wysoką jakość cięcia.