Obowiązki posiadacza basenu ogrodowego

Informacje wprost z tawerny

Obowiązki posiadacza basenu ogrodowego

Mówi się o tym, że posiadanie ogrodu w basenie to cała masa obowiązków. Myślę, że te opinie są przesadzone. Posiadam taki basen od kilku lat i wydaje mi się, że nie ma z tym takiego problemu. Wymiana chloru oraz wody to kwestia kilku chwil, ponieważ nie musisz nic robić osobiście. Wszystko wykonywane jest automatycznie. A poza tym robi się to niesamowicie rzadko. Niektórzy zatrudniają do tego ludzi, jednak ja robię to osobiście. Jest to tańsze rozwiązanie.

Jak dbać o basen ogrodowy?

baseny ogrodowe otwarteTego typu zbiorniki wodne naprawdę nie wymagają dużego nakładu obowiązków. Baseny ogrodowe otwarte wymagają wymiany wody dwa razy w roku. Jednak w Polsce lato jest na tyle krótkie, że jeden raz zupełnie wystarczy. Wtedy trzeba otworzyć odpływ i poczekać około godziny. Basen czyści się myjką ciśnieniową w dwadzieścia minut, a następnie zatyka odpływ i napuszcza nowej wody. To bardzo łatwe. A co z chlorem? Niektórzy martwią się, że nie będą wiedzieli ile go dać, aby ilość była odpowiednia. Nie jest to naprawdę powód do zmartwień. Wystarczy, że kupisz automat do chloru. Takie urządzenie ma czujnik i jak wyczuje, że w przeciągu dwóch godzin ilość chloru jest za mała, automatycznie będzie go dozować. Twoim obowiązkiem będzie wlanie chloru do automatu, co nie zajmuje więcej czasu, niż pięć minut. Jak widzisz, można to wszystko załatwić bezproblemowo. Posiadanie basenu ogrodowego to większa przyjemność, niż obowiązek. Wiadomo, że trzeba mieć stosowną ilość pieniędzy, aby taki basen utrzymać. Jednak skoro faktycznie zastanawiasz się nad jego budową, to znaczy, że stać Cię na taki zbiornik. Szczególnie w gorące dni jest to coś, co znacznie uprzyjemnia nasze życie. Otwarte baseny są także dobrym miejscem dla dzieci, o ile są pod odpowiednią kontorlą osób starszych.

Nie musisz naprawdę zastanawiać się nad budową basenu. Nie jest on szczególnie wymagający. Jeżeli kupisz odpowiednie urządzenia i będziesz miał odpływ z dużą przepustowością nie zauważysz nowych obowiązków. Za to zyskasz wiele przyjemności, na które wcześniej nie mogłeś sobie pozwolić. Ludzie, którzy mają takie baseny u siebie w ogrodzie są naprawdę zadowoleni z tego. Również Ty możesz posiadać basen ogrodowy. Zachęcam do wykonania projektu. Nawet się nie zorientujesz, gdy wszystko będzie już ukończone.