Ocieplanie domów pianką PUR

Informacje wprost z tawerny

Ocieplanie domów pianką PUR

Te osoby, które nieco interesują się budownictwem z pewnością spotkały się już z pianką poliuretanową. Materiał ten od bardzo dawna jest stosowany podczas tworzenia warstw termoizolacyjnych. Pierwszy raz takiej pianki użyto w Stanach Zjednoczonych. Zaliczyła ona nawet swój epizod w podboju kosmosu bowiem takiej pianki używano do ocieplania promów kosmicznych.

Najlepsza pianka do ocieplania 

ocieplanie pianką kujawsko pomorskiePianka poliuretanowa często określana jest również jako pianka PUR. Materiał ten bardzo dobrze sprawdzał się na początku tylko na powierzchniach płaskich. Wynikało to głównie z właściwości takiej pianki. Przy próbie montażu pierwszych wersji pianki PUR na ścianach, dochodziło do jej spływania w dół. Z biegiem lat zaczęto jednak taką piankę udoskonalać i dodawano do niej najróżniejsze składniki by poprawić właściwości tego materiału. Obecnie wiele osób zdecydowało się na ocieplanie pianką Kujawsko Pomorskie jest zaś jednym z tych województw, w których można bardzo szybko znaleźć sprawdzone firmy, które tworzeniem takich warstw termoizolacyjnych zajmują się na co dzień. Do nakładania takiej pianki poliuretanowej stosuje się obecnie specjalne agregaty. Umożliwiają one wykonywanie natrysku pod bardzo dużym ciśnieniem. Efekt tego jest taki, że owa pianka dociera dosłownie wszędzie gdzie będziemy chcieli. Doskonale wypełnić ona może różne luki i najbardziej odległe zakamarki wymagające ocieplenia.

Na dzień dzisiejszy zauważyć możemy takie zjawisko, że pianka poliuretanowa zastępuje styropian. W szczególności często słyszy się o inwestowaniu w taką piankę przez osoby będące właścicielami domów kanadyjskich. Takie lekkie konstrukcje mogą być przy użyciu pianki PUR bardzo dobrze ocieplone. Warto również wspomnieć, że pianka PUR świetnie sprawdzi się w przypadku domów drewnianych.