Ogrody w słoiku – piękne kompozycje roślinne

Informacje wprost z tawerny

Ogrody w słoiku – piękne kompozycje roślinne

Na rynku ozdób do domu, i ogólnie rynku dekoracji wnętrz co jakiś czas pojawiają się nowości, które bardzo szybko zdobywają ogromną popularność, a co za tym idzie bardzo często pojawiają się w domach. Jedną z takich niezwykle popularnych ostatnio rzeczy są z pewnością tzw. ogrody w słoiku, czyli przepiękne kompozycje roślinne ukryte w szkle. Jest to ozdoba, która podbiła serca zarówno dekoratorów wnętrz, jak i po prostu zwykłych osób, które starają się by wnętrza, w których żyją były ładnie i ciekawie urządzone.

Ogród we szkle zachwyca każdego

ogród w słoikuDekoracja ta jest niezwykle popularna, ponieważ dobrze się prezentuje w pomieszczeniach i jest stylowa, ale ważne jest też to, że jest to po prostu bardzo ciekawe zjawisko. W takim zamkniętym słoiku rozwija się prawdziwy ekosystem, co jest oczywiście niezwykłe. Rośliny te rozwijają się samodzielnie i tak naprawdę są samowystarczalne. Dlatego też dobrze wykonany ogród w słoiku w praktyce wymaga minimalnej opieki, a więc wystarczy postawić go w odpowiednim miejscu i cieszyć się jego widokiem przez długie miesiące. Jest to więc świetny prezent dla każdego i na każdą okazję. Każdy kto lubi zieleń zakocha się w takim ogrodzie, ale i miłośnicy dekoracji wnętrz z pewnością docenią taki podarunek. Ostatnio na rynku pojawiły się takie mini ogrody, które dodatkowo są np. oświetlane lampką, bądź lampkami led. Taka wersja tej ozdoby również wygląda naprawdę fajnie, choć wtedy trochę traci to już takiego naturalnego klimatu. Ogrody w słoikach są dostępne w różnych wielkościach. Oczywiście im większa jest ozdoba i im więcej w niej różnorodnej roślinności tym większą cenę zapłacimy.

Rośliny od zawsze były wspaniałą ozdobą mieszkań i domów. Choć przepiękne kwiaty i rośliny doniczkowe nadal są bardzo popularne i świetnie nadają się do dekoracji pomieszczeń. Dekoracja zwana przez wielu ogrodem w butelce jest połączeniem klasycznego podejścia do wypełniania mieszkań roślinami, z bardziej nowoczesnym twistem. Tego typu dekoracje są piękne, nie ważne czy zdecydujemy się na rośliny sztuczne, czy na żywą roślinność zamkniętą w szkle. Wystarczy jeden taki słoik w z rośliną w środku i wnętrze od razu wygląda ciekawiej. Nie trzeba więc inwestować w wielkie szkła, czy kilka różnych ozdób tego typu.