Palety drewniane mają kluczowe znaczenie dla firm

Informacje wprost z tawerny

Palety drewniane mają kluczowe znaczenie dla firm

Jednym z pragnień każdego właściciela firmy jest posiadanie wydajnego łańcucha dostaw. Celem jest zawsze obniżenie kosztów ogólnych i uzyskanie natychmiastowej przewagi nad konkurentami w branży. Milionom takich właścicieli nigdy nie udaje się osiągnąć wydajności w łańcuchu dostaw. Jest to jednak możliwe w przypadku palet plastikowych.

Gdzie są najlepsze drewniane palety?

najlepszy producent paletDowiedzmy się, w jaki sposób te palety pomagają osiągnąć pożądane rezultaty. Zbieranie palet na końcu łańcucha dostaw w zamkniętej pętli jest powszechną praktyką. Tak więc w takim przypadku użycie palet z tworzywa sztucznego jest niezwykle pomocne ze względu na współczynnik trwałości. Podczas gdy drewniana paleta wytrzyma tylko 3-5 lat, żywotność plastikowej palety wynosi ponad dekadę, co oznacza ogromne oszczędności na dłuższą metę. W łańcuchu dostaw obrażenia są częste podczas załadunku lub rozładunku towarów. Czasami, gdy obrażenia są poważne, dochodzi również do śmierci, co prowadzi do wypłaty odszkodowania i niefortunnych opóźnień w dostawach towarów. Duża część takich urazów jest spowodowana przypadkowym złamaniem palety lub ostrymi krawędziami tych palet. W przypadku palet plastikowych nie ma miejsca na urazy, ponieważ mają one gładkie krawędzie i korpus bez metalowych wzmocnień. Ponadto nie łamią się jak drewniane ze względu na ich formowanie wtryskowe, jakiego dokonuje najlepszy producent palet. Brak skupionej uwagi często prowadził do nieefektywności w łańcuchu dostaw. Ponieważ zgodność z ISPM-15 jest koniecznością w przypadku korzystania z palet drewnianych, wysyłka może zostać opóźniona, jeśli palety nie spełniają wymaganych standardów. Plastikowe palety eliminują taki scenariusz, ponieważ nigdy nie mogą zostać zainfekowane przez szkodniki lub owady. Ponadto można je czyścić zarówno ręcznie, jak i za pomocą automatycznego systemu czyszczenia tuż przed załadowaniem na nie towarów do wysyłki. Jeśli uszkodzone lub niechciane palety pochodzą z wewnętrznych prac, pomyślmy o przejściu na bardziej wytrzymałą paletę. Zwykle, gdy inwestujemy w wysokiej jakości paletę, koszt każdego użycia dramatycznie spada, niezależnie od tego, czy jest to ciężka paleta drewniana, czy trwalsza alternatywna paleta. Poprośmy o wysyłkę, aby odebrać puste palety bezpośrednio lub za pośrednictwem ponownego dostawcy.

Plastikowe palety są również dostępne w różnych wersjach przeznaczonych do kontaktu z żywnością, co znacznie zwiększy wydajność naszego łańcucha dostaw, jeśli zajmujesz się wysyłką napojów i wszelkiego rodzaju artykułów spożywczych. Palety z możliwością umieszczania w gniazdach lub układania w stosy wykonane z pierwotnego lub pochodzącego z recyklingu tworzywa sztucznego zapewniają wydajność, zmniejszając koszty wysyłki w drodze powrotnej.