Piaskownica dla dzieci

Informacje wprost z tawerny

Piaskownica dla dzieci

Każdy z nas z pewnością w okresie dzieciństwa bawił się w piaskownicy. Była to z pewnością jedna z najlepszych form spędzania czasu w gronie innych dzieci. Zainteresowania najmłodszych w dzisiejszych czasach bardzo się różnią ze względu na pojawienie się technologii, jednak piaskownica nadal jest miejscem spotkań i wspólnej zabawy najmłodszych dzieci.

Wybór idealnej zamykane piaskownicy

zamykana piaskownicaZabawy w piaskownicy niezwykle pobudzają kreatywność dzieci. Z materiału jakim jest piasek chcą one zbudować zamki otoczone wieżą i forsą. Dodatkowo to właśnie w piaskownicy wymyślają przeróżne zabawy, do której cechą niezbędną jest głęboka wyobraźnia. O ile kiedyś piaskownice były jedynie górką piasku, w najlepszym wypadku ogrodzoną czterema deskami, tak dziś nasze dzieci mogą cieszyć się dużo lepszymi rozwiązaniami. Bardzo popularna ostatnimi czasy stała się zamykana piaskownica plastikowa, którą możemy podzielić na dwie części. Jedną z nich możemy napełnić piaskiem, drugą natomiast wodą. Stworzymy dzięki temu naszemu dziecku jego prywatną mini plażę. Jeśli będzie potrzebował odrobiny wody do ulepienia konstrukcji z piasku, bez problemu będzie mógł ją nabrać z drugiej połówki. Druga część piaskownicy może służyć również jako jej zamknięcie. Jeśli chcemy, aby piasek który znajduje się w środku nie zamókł podczas letniej ulewy możemy go przykryć. Zabawy w piasku są niesamowitą zabawą szczególnie dla najmłodszych dzieci. Nawet zwykłe przesypywanie piasku pomiędzy palcami może okazać się dla niejednego dziecka wielką frajdą. Wspólna zabawa w piasku uczy nasze dzieci współpracy oraz otwartości na nowe znajomości z obcymi do tej pory dziećmi oraz na ich pomysły. My jako rodzice jednak powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo podczas zabawy, na które malec nie zwraca uwagi. Piaskownica powinna być umieszczona w miejscu częściowo zacienionym, aby uniknąć oparzeń słonecznych czy udaru. Pamiętajmy, że piasek na słońcu mocno się nagrzewa co może doprowadzić do oparzeń na ciele dziecka.

Zabawa z piaskownicy z pewnością nigdy nie wyjdzie z kanonu atrakcji dla dzieci. Mimo, iż czasy drastycznie się zmieniły, każdy z maluchów chce doświadczyć wspólnej zabawy z innymi dziećmi w piaskownicy, czy to na placu zabaw, czy w przedszkolu. Taka zabawa w dużym stopniu wpływa na kreatywność oraz wyobraźnię dlatego powinniśmy śmiało do niej zachęcać nasze dzieci