Podaruj córce mebelki dla lalek

Informacje wprost z tawerny

Podaruj córce mebelki dla lalek

Kiedy kupujemy zabawki, akcesoria naszym małym córkom, z rozrzewnieniem wspominamy nasze dziecinne pragnienia posiadania lalek, przebrań dla nich pasujących na każdą okazję i oczywiście pięknego miniaturowego domku. Wtedy często było to marzenie nieosiągalne, natomiast teraz wybór jest ogromny i trudno się zdecydować na jeden konkretny model.

Piękne mebelki z drewna do zabawy

drewniane mebelki dla lalekChoć czasy zmieniają się w bardzo szybkim tempie, chęć zabawy lalkami nie zmienia się. Dziewczynki ochoczo odgrywają role kobiet podczas zabawy, takie jak bycie mamą i opieka na lalką – niemowlęciem oraz bycie śliczną lalką Barbie, urządzanie domku, przebieranie i spotkania z przyjaciółmi – lalkami na herbatce. Rodzaj zabawy zależy od podpatrzonych wzorców u dorosłych. Drewniane mebelki dla lalek uroczo wypełniają miniaturowy domek i zachęcają do zabawy. Jeśli detale małych mebli są dopracowane, dobrze świadczą o rzemieślniku, który je wykonał. Małe elementy, takie jak klamki, półki, nogi stołu czy obicia fotelików są ekstremalnie trudne do wykonania w tak niewielkiej skali. Najdostojniej wyglądają modele zrobione z drewna w przeciwieństwie do plastikowych elementów. Z domku z mebelkami ucieszy się już 2-letnia dziewczynka. Należy jednak zwrócić uwagę na małe, łatwe do połknięcia detale, ponieważ dziecko może ich spróbować, a co gorsza włożyć do ust i połknąć. Bezpieczne są mebelki o niekształtnym kształcie, którego nie da się włożyć do buzi „na raz”.

Jeśli posiadamy smykałkę do majsterkowania oraz odpowiedni materiał – miękkie drewno – możemy spróbować swoich sił jako stolarz w skali mini. Wykonane wyposażenie do domku ucieszy córkę, wnuczkę czy też małe klientki, które je kupią. Drewno to materiał trwały i elegancki. Podarowanie mebelków na prezent dla dziewczynki to świetny pomysł.