Pokrowiec do przechowywania roweru

Informacje wprost z tawerny

Pokrowiec do przechowywania roweru

Większość rowerzystów nie jeździ poza sezonem, ograniczając się wyłącznie do jazdy w dni ciepłe. Zimą rowery są więc przechowywane do następnego sezonu, czasem w piwnicach, a czasem na klatkach schodowych. Często zdarza się iż są one pozostawione na balkonie, co bywa niekoniecznie dobrym pomysłem na dłuższą metę.

Zimowy pokrowiec na rower sportowy

pokrowiec na rower na zimęRowery przechowywane na balkonie są cały czas na zewnątrz, a przez to są na bieżąco wystawione na działanie warunków pogodowych. Nieodpowiednio chronione mogłyby zardzewieć, lub ulec innemu uszkodzeniu, dlatego też niemal wszyscy kierowcy przechowujący rowery na balkonach zaopatrują się w pokrowce, osłaniające rowery przed wpływem pogody. Pokrowiec na rower na zimę jest podobny do większości pokrowców używanych do okrywania rowerów na postoju, aczkolwiek wyróżnia się kilkoma szczegółami. Po pierwsze, jest wykonany z materiału nie przewodzącego ciepła, zwłaszcza od wewnątrz, więc osłania stalową ramę roweru przed uszkodzeniami, jakie powstają po wystawieniu na działanie niskiej temperatury. Z tego powodu, każdy pokrowiec jest również szczelnie zamykany, by nie dopuścić do roweru zanieczyszczeń, wody, oraz jakichkolwiek czynników które mogłyby spowodować korozję, lub też uszkodzić części. Wierzchnią warstwę pokrowca zimowego stanowi tworzywo o dużej trwałości, więc tak wykonany pokrowiec nie jest podatny na rozdarcie.

Należy do bardzo trwałych, zdecydowanie bardziej niż zwykłe pokrowce z tworzyw sztucznych, które mają wytrzymałość porównywalną do sklepowych siatek. Zimowe pokrowce można dostać w każdym sklepie rowerowym, a kosztują one na tyle niewiele, iż będą dobrym dodatkiem do wyposażenia każdego profesjonalnego roweru, a na dodatek pomogą uniknąć wielu problemów po zimowym garażowaniu.