Polecane kabiny baryczne

Informacje wprost z tawerny

Polecane kabiny baryczne

Na rynku obecnie działa kilku producentów komór hiperbarycznych, którzy oferują profesjonalny sprzęt do profesjonalnego przeznaczenia. Są to przeważnie komory jedno lub dwuosobowe oraz wieloosobowe, w których może przebywać nawet kilkanaście osób. Obecnie można je znaleźć w kilkudziesięciu miejscach w Polsce i każdy pacjent może z nich skorzystać.

Ile trwa zabieg w komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna na sprzedażPrzeważenie zakupem komory hiperbarycznej są zainteresowani dyrektorzy specjalistycznych szpitali, lekarze prowadzący swoje prywatne gabinety czy też ośrodki rehabilitacyjne. Cena takiego urządzenia to dziś od sześćdziesięciu do nawet trzystu tysięcy złotych, zatem nie jest ono tanie, ale przy regularnym użytkowaniu, jego  koszt szybko się zwraca. Przeważnie z komory hiperbarycznej korzystają osoby, które mają określone schorzenia układu oddechowego, ale tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby robiły to osoby całkiem zdrowe, ponieważ tlenoterapia ma zbawienny wpływ na każdy organizm. W Polsce znajdziemy nawet kilka przedszkoli, które dysponują takimi komorami i są one ogólnie dostępne dla przedszkolaków. Dzięki takiemu zabiegowi, maluchy wzmacniają odporność, poprawiają swoją koncentracje oraz usprawniają procesy zapamiętywania.  Jeżeli interesuje nas komora hiperbaryczna na sprzedaż, to na pewno ją znajdziemy w sieci. Tlenoterapia prowadzona w komorze hiperbarycznej zajmuje przeważnie od trzydziestu pięciu do pięćdziesięciu minut, w trakcie których odbywa się kilka, krótkich przerw. Działanie zabiegu w komorze tlenowej  jest bardzo szerokie, dlatego też tak wiele osób jest kierowanych na niego. Są to nie tylko osoby z chorobami płuc czy oskrzeli, ale także ludzie po przeszczepach, z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia, a nawet z niedokrwieniem tkanek miękkich o ostrym charakterze. Jednakże, przede wszystkim, tlenoterapia jest pomocna w chorobie dekompresyjnej lub w zatruciu tlenkiem węgla.

Zakup komory hiperbarycznej jest na pewno sporym wydatkiem, ale jest to inwestycja na kilka lat, gdyż na pewno w tym czasie się zwróci. Zainteresowanie tlenoterapią jest bardzo duże, dlatego też ludzi chętnych do skorzystania z niej brakować nie będzie. Cena jednego zabiegu to około dwieście pięćdziesiąt – trzysta  pięćdziesiąt złotych, a warto zauważyć, że zalecane jest wykonanie przynajmniej ośmiu dziesięciu zabiegów.