Pompowanie gnojowicy w gospodarstwach rolnych

Informacje wprost z tawerny

Pompowanie gnojowicy w gospodarstwach rolnych

Gospodarstwa rolne mają to do siebie, że występują na nich nieczystości związane z prowadzeniem hodowli zwierząt. Nie uniknie się tego, gdyż zwierzęta to organizmy żywe, które produkują także odchody podobnie jak człowiek. Hodowcy muszą w takich przypadkach martwić się o właściwe ich zagospodarowanie.

Pompy do gnojowicy

pompa do gnojowicyOdchody zwierząt na gospodarstwach można jednak w bardzo prosty sposób zagospodarować w sposób nieinwazyjny dla środowiska, a można nawet powiedzieć, że w sposób naturalny. Jak wiadomo gnojowica nadaje się idealnie na nawóz na pola i w takiej formie jest zazwyczaj skutecznie wykorzystywana. Oczywiście jako materiał w większości płynny należy go odpowiednio transportować w obrębie gospodarstwa. Służą temu odpowiednie pompy, które różnią się od podobnych tego typu urządzeń do wody czystej. Dobrej jakości pompa do gnojowicy jest skonstruowana w taki sposób, aby poradziła sobie również z ciałami stałymi mogącymi się w niej znajdować. Służy temu odpowiedni rozdrabniacz w pompie, który przerabia ciała stałe na małe kawałeczki mogące być dalej pompowane przez kanały w pompie. Całość urządzenia musi być także w odpowiedni sposób dostosowana do dość gęstego charakteru cieczy, który przez nie przepływa. Dzięki zastosowaniu odpowiednich wirników i konstrukcji kanałów nie stanowi to żadnego problemu. Oczywiście ceny tych urządzeń są dużo wyższe niż tradycyjnych pomp do wody, jednak nie dzieje się tak bez powodu.

Pompa do przemieszczania gnojowicy to element niezbędny na każdym gospodarstwie hodowlanym, gdyż bez niego nie byłoby co z tym materiałem zrobić. Natomiast po ich zastosowaniu można go jeszcze w bardzo skuteczny sposób wykorzystać do wzbogacania wartości energetycznej gruntów rolnych i to w tani i naturalny sposób.