Pomysł na wakacje w Polsce

Informacje wprost z tawerny

Pomysł na wakacje w Polsce

czarter jachtów

Co roku tysiące osób zastanawia się jak spędzić wakacje. Niektórzy z nich planują dalekie zagraniczne wycieczki w celu poznania nowych miejsc na świecie. Większość osób postanawia jednak docenić piękno naszego kraju i wybrać się w wycieczkę po Polsce. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim o wiele tańsze, gdyż nie trzeba załatwiać przelotów samolotem czy rezerwować promu. Spędzenie wakacji w Polsce nie musi oznaczać nudy, ponieważ w naszym kraju znajduje się wiele miejsc, posiadających bogatą historię i tradycję. Jak zatem spędzić wakacje w Polsce?

Wypoczynek nad morzem czyli odpowiedni wybór noclegu

międzyzdrojeJednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w naszym kraju jest wybrzeże Bałtyku. To właśnie tam znajduje się wiele kurortów, oferujących bogatą ofertę turystyczną w której nie zabraknie atrakcji dla każdego. Jednym z takich miejsc są Międzyzdroje. To właśnie w tym położonym na wyspie Wolin mieście, możemy znaleźć szereg atrakcji, które przypadną do gustu wielu osobom. Największą z nich jest przede wszystkim nieograniczony dostęp do morza, poza tym decydując się na wakacje w Międzyzdrojach, będziemy mieć okazję skorzystania z wielu różnych rodzajów aktywnego spędzenia wolnego czasu, które dostarczą nam wiele radości. W tym mieście znajdziemy między innymi takie atrakcje jak promenadę gwiazd, gabinet figur woskowych czy Woliński Park Narodowy. Wszystko to sprawi, że w ciepłe letnie dni będziemy mogli oprócz wspaniałego wypoczynku udać się na wycieczkę po okolicy. Międzyzdroje posiadają bogatą ofertę miejsc noclegowych, jednak ostateczny wybór będzie zależeć od nas. Najpopularniejsze wśród turystów są pokoje nad morzem. Największym atutem takiego rozwiązania jest niewielka cena wynajmu takiego noclegu oraz mała odległość od morza. W przypadku gdy chcemy poczuć się jak na prawdziwych zagranicznych wakacjach dobrym pomysłem będzie willa w Międzyzdrojach. Wybierając takie właśnie rozwiązanie będziemy mieć zapewnione komfortowe warunki wypoczynku a także bogatą ofertę kulinarną i rozrywkową takiego miejsca.

Uzdrowisko w górach – ciekawe miejsca na południu

Jeśli jesteśmy miłośnikami gór, najlepszym rozwiązaniem okaże się pobyt w Kudowie Zdrój. To uzdrowiskowe miasto poza szeregiem atrakcji turystycznych, zapewni nam możliwość skorzystania z obiektów uzdrowiskowych, w których będziemy mieć okazję, poprawić swój stan zdrowia. W tym mieście znajdziemy takie zabytki jak:Kudowa Zdrój

  • historyczny układ urbanistyczny
  • hala spacerowa w parku
  • drewniany skansen

Wszystkie te atrakcje sprawią, iż nawet w razie niepogody będziemy mieć możliwość ciekawego spędzenia urlopu a przy okazji zdobędziemy ciekawe informacje o zabytkach. Kudowa Zdrój oferuje bogatą bazę noclegową z której każdy wybierze coś dla siebie. Oferowane pensjonaty w Kudowie zapewnią nam wysoki komfort wypoczynku, dzięki czemu będziemy mogli nabrać sił na kolejny rok. Warto także wspomnieć o możliwości skorzystania z jednego ze znajdujących się na tym terenie szlaków turystycznych, które poprowadzą nas przez malownicze góry. Dużym atutem jest to, że na takim wyjeździe oprócz możliwości doskonałego wypoczynku, będziemy mogli poznać historię takiego miejsca.

Nieszablonowe rozwiązanie czyli wakacje w Górach Świętokrzyskich

łyska góraSzukając ciekawego miejsca na spędzenie urlopu, warto udać się do województwa świętokrzyskiego. Według portalu swietokrzyskie.travel dostępna tam oferta turystyczna sprawi, że osoby lubiące poznawanie nowych miejsc znajdą coś dla siebie. Na tym terenie znajdują się Góry Świętokrzyskie, oferujące poza możliwością pieszych wycieczek, zwiedzanie ciekawych miejsc, związanych z historią Polski. Do najbardziej znanych należą Zamek Królewski w Chęcinach, Muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku czy uzdrowiska w Buszku Zdroju i Solcu Zdroju. Wszystkie te miejsca zapewnią nam nie tylko wypoczynek lecz także dawkę wiedzy dotyczącej ich historii. Jest to dobre rozwiązanie jeśli chcemy aby nasze dzieci miały okazję poznać historię naszego kraju a przy okazji zapoznać się z pięknem polskiej przyrody.

Niezapomniana przygoda – wakacje w winnicy

polskie winniceCoraz bardziej popularnym miejscem wakacyjnego wypoczynku są polskie winnice. To właśnie tam, podczas takiego pobytu będziemy mogli wziąć udział w winobraniu a także na własne oczy prześledzimy cały proces produkcji wina. Na portalu www.naszewinnice.pl można przeczytać, że dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość spędzenia romantycznych chwil przy degustacji wina, którego proces powstawania sami przeszliśmy. Polskie winnice zajmują się uprawą różnych odmian winorośli, przez co nie są gorsze od tych zagranicznych. Dzięki skorzystaniu z jednej z ofert polskich winnic, będziemy mogli zdobyć nową wiedzę na temat win a także pochwalić się przed znajomymi i rodziną fantastycznie spędzonym urlopem. Warto również pamiętać aby odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce w takiej winnicy, gdyż przyjmują one ograniczoną liczbę turystów.

Podsumowanie

Wakacje w Polsce dla wielu osób są okazją do poznania ciekawych zakątków kraju. Opisane powyżej miejsca, zagwarantują nam nie tylko wspaniały wypoczynek lecz także możliwość zdobycia ciekawej wiedzy. Decydując się na wakacje w kraju, warto odpowiednio wcześniej przejrzeć oferty turystyczne i wybrać taką, która najbardziej spełni nasze oczekiwania, gdyż niewłaściwy wybór mógłby odebrać nam przyjemność z wakacji.  

Dodaj komentarz