Popularyzacja outsourcingu usług księgowych w Warszawie

Informacje wprost z tawerny

Popularyzacja outsourcingu usług księgowych w Warszawie

Czym jest outsourcing? Jest to nic innego jak zlecanie zadań zewnętrznym firmom specjalizującym się w danej dziedzinie. W zależności od zapotrzebowania oddawane do outsourcingu są obszary takie jak: szkolenia, HR., obsługa klienta, a także coraz częściej usługi księgowe.

Na czym polega outsourcing usług księgowych?

outsourcing usług księgowych warszawaWłaściciele małych lub średnich firm wyszukują biura rachunkowe, które mogłyby przejąć prowadzenie ich ksiąg rachunkowych. Ilość placówek oferujących takie usługi wciąż rośnie, dlatego zlecenie tego typu zadania firmie zewnętrznej jest stosunkowo proste. Zapewnia to przedsiębiorstwu więcej czasu na rozwój w dziedzinie, w jakiej się specjalizują. Z tego powodu przedsiębiorstwa zlecają głównie to, co musi zostać wykonane, ale nie decyduje o ewentualnych, przyszłych przychodach firmy. Oczywiste jest, że nie tylko oszczędność czasu jest brana pod uwagę. Jest to również bardziej opłacalne, gdy mowa o samym finansach. Biura zajmujące się przyjmowaniem zleceń od firm, są zdecydowanie mniej kosztowne od posiadania własnego działu zajmującego się rachunkowością. Właściciele przedsiębiorstw nie muszą martwić się szkoleniem pracowników, urlopami ani żadnymi innymi opłatami, wynikającymi z zatrudnienia księgowych. Pilnowanie, aby wszystko było poprawnie wykonane i aby pracownicy rzetelnie wykonali swoją pracę, należy do obowiązku zleceniobiorcy. Właściciel musi jedynie wyszukać jedno z wielu biur oferujących outsourcing usług księgowych warszawa i zaoferować współpracę w zamian za fachową obsługę.

Dlaczego tak powszechne staje się zlecanie zadań innym firmom? Jak powiedział Henry Ford: „Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, to nie ma sensu, żebyśmy to robili; powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej”.