Poradnik przedślubny dla par

Informacje wprost z tawerny

Poradnik przedślubny dla par

przed ślubem

Organizując własny ślub trzeba być przygotowanym na ogromną ilość spraw, które musimy załatwić. Przed nowożeńcami stoi wiele wyzwań, wymagających ich wcześniejszego przygotowania. Wiele z par sprawia wrażenie zagubionych w tak zwanej gorączce przedślubnej. Warto jednak zwrócić uwagę, iż wiele z obecne panujących trendów można pominąć, nie tracąc na wyjątkowości tego niezwykłego dnia. Na co zatem trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby w dniu ślubu wszystko było dopięte na ostatni guzik?

Miejsce i czas

sala weselnaPierwszym elementem na który musimy zwrócić uwagę jest wybór odpowiedniej daty ślubu oraz miejsca, w którym odbędzie się zabawa weselna. Jeśli zaś chodzi o wybór tego pierwszego, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Wiele par decyduje się na ślub latem, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo na słoneczną aurę, która doda magii temu dniu. Jeśli zależy nam na zachowaniu tradycji, dobrze aby miesiąc w którym odbędzie się nasz ślub, zawierał w nazwie literę r, ponieważ według tradycji, stanowi to gwarant trwałości i szczęścia naszego małżeństwa. Warto jednak, abyśmy to my sami zdecydowali która data odpowiada nam najbardziej, gdyż nawet miesiąc pozbawiony literki r, może być początkiem pięknego i długiego małżeństwa. Ustalanie daty ślubu powinno odbyć się z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż miesiące letnie są najczęściej wybierane przez wiele par. Jeśli już mamy ustalona datę, to według portalu www.abcslubu.pl kolejnym elementem jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym odbędzie się wesele. Jego wybór powinien być podyktowany czynnikami takimi jak:

  • ograniczoną liczbą miejsc sali weselnej
  • nasze oczekiwania względem stylu sali
  • odległość od naszego domu
  • dysponowanym przez nas budżetem

Wiele par coraz częściej decyduje się na organizację wesela w takich miejscach, które poza oferowaną salą weselną, posiadają również miejsca noclegowe dla gości. To rozwiązanie wyeliminuje kłopoty związane z rozlokowaniem weselników.

Oprawa muzyczna

ZESPÓŁ NA WESELEKolejnym wyzwaniem przed którym staje przede wszystkim przyszły pan młody, jest zapewnienie odpowiedniej oprawy muzycznej. Dobór zespołu na wesele zaczyna się zwykle od przeglądania ofert lub zasięgania opinii u znajomych, którzy niedawno organizowali własne wesele. Współcześnie do wyboru jest wiele możliwości, z których każda wniesie na nasze wesele cząstkę oryginalności. Nie bez znaczenia jest także gatunek muzyczny, który oferuje nam dany zespół weselny. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami disco polo, możemy w konsultacji z wybranym przez nas zespołem, ustalić wcześniej playlistę, uwzględniającą nasz gust muzyczny. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy grana na naszym weselu muzyka, stanie się dla nas samych męcząca. Szukając kapeli weselnej, zapewniającej udaną zabawę, warto przyjrzeć się zespołom działającym w okolicy Bydgoszczy.

Niezapomniana pamiątka

fotografia ślubnaW dzisiejszych czasach jednym z najważniejszych elementów planowania wesela, jest wybór odpowiedniego fotografa. To od niego zależy jak zostanie udokumentowany nasz wyjątkowy dzień, oraz czy po latach będziemy mogli cieszyć się z wysoką jakością zdjęć, lub nagrań. Aby nasza fotografia ślubna robiła wrażenie na wszystkich znajomych, warto wybrać jednego z poznańskich studiów, które zajmą się profesjonalną oprawą naszego ślubu. Dobrze wykonane zdjęcia ślubne, staną się piękną pamiątką dla nas samych, a także okażą się wspaniałym prezentem dla rodziców i dziadków. Szukając odpowiadającego nam pleneru warto rozważyć możliwość wykonania fotografii na poznańskiej starówce.

Elegancki wygląd

obraczkiPo dopięciu wszystkich opisanych elementów, nadchodzi pora na dobór odpowiednich kreacji, zarówno dla pana młodego jak i panny młodej. Dla wielu przyszłych żon, wybór tej jedynej sukni ślubnej, stanowi nie lada problem. Salony sukien ślubnych, oferują wielki wybór, spośród najróżniejszych krojów i stylów. Warto aby przyszła panna młoda poradziła się w tej sprawie swojej mamie oraz przyszłej teściowej, dzięki czemu będą miały okazje lepiej się poznać. W przypadku pana młodego wybór garnituru, okazuje się mniejszym wyzwaniem, głównie ze względu, iż w salonach dominują bardzo podobne ich kroje. Po doborze odpowiednich strojów, pozostaje nam wybór dodatków. Według portalu natwojslub.com przyszła panna młoda powinna zatem udać się do sklepu z biżuterią, gdzie będzie mogła wybrać pasujące do sukni ślubnej kolczyki czy naszyjnik. W przypadku pana młodego wybór takiego elementu jak biżuteria ślubna jest o wiele bardziej prostszy, gdyż zamyka się on w dopasowaniu spinek do koszuli.

Podsumowując

Organizacja ślubu i wesela jest nie lada wyzwaniem, nie tylko dla przyszłych małżonków, lecz także dla ich rodzin. Odpowiednie pogodzenie ze sobą wszystkich tych elementów, pozwoli nam cieszyć się magią i niezwykłością tego wyjątkowego dnia. Warto jednak pamiętać, aby nie robić niczego na pokaz, ponieważ rzeczą najważniejszą w tym dniu, jest miłość łącząca dwójkę młodych ludzi.  

Dodaj komentarz