Poszukiwania wapna tlenkowego

Informacje wprost z tawerny

Poszukiwania wapna tlenkowego

Od kilku lat prowadzę własne gospodarstwo rolne. Zajmuje się głównie uprawą zbóż i warzyw. Pracy jest bardo dużo, ale ostatnie dwa lata nie były dla mnie zbyt obfite w plony. Z jakiegoś powodu moje rośliny nie chciały wzrastać i miałem straty. Postanowiłem, że w tym roku muszę znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy, ponieważ nie stać mnie, żeby co roku dokładać do interesu. Przede wszystkim zacząłem od sprawdzenia równowagi kwasowo zasadowej gleby.

Odkwasiłem glebę wapnem tlenkowym

wapno tlenkowe nawozoweOkazało się, że gleba na moim polu jest bardzo zakwaszona. Nic dziwnego, że moje rośliny nie chciały na niej wzrastać i były wrażliwe na szkodniki chorobotwórcze. Od sąsiada dowiedziałem się, że w takiej sytuacji najlepiej jest zastosować wapno tlenkowe nawozowe. Dowiedziałem się, że najlepszym wyborem jest taki nawóz w formie sypkiej. Należy go zastosować na kilka tygodni przed posadzeniem pierwszych roślin. Nawóz w postaci wapna tlenkowego jest uniwersalny i można go stosować pod uprawy wszelkich roślin. Oprócz odkwaszania gleby przyczynia się do wzbogacenia gleby w składniki mineralne, niezbędne rośliną do prawidłowego i odpowiedniego wzrostu. W odpowiednich proporcjach takie wapno tlenkowe może również służyć do uzdatniania wody pitnej na przykład ze studni oraz w stawach, gdzie przyczynia się do utrzymania odpowiednich warunków dla ryb. Nawóz wapniowy tlenkowy zawiera same naturalny składniki, a zawartość tlenku wapnia powinna przekraczać 70 procent, aby nawóz był skuteczny i wydajny. Zachęcony pozytywnymi komentarzami mojego sąsiada, który jak przyznał sam stosuje taki nawóz postanowiłem spróbować go wykorzystać w tym roku na moim polu. Udałem się do sklepu ogrodniczego, gdzie bez problemu dostałem wapno tlenkowe nawozowe i już wkrótce zacząłem korzystać z tego nawozu. Efekty jak się okazały były bardzo dobre i mnie zadowoliły.

Dzięki zastosowaniu wapna tlenkowego nawozowego, gleba na moim polu szybko uzyskała odpowiednią równowagę kwasowo zasadową i rośliny o wiele lepiej wzrastały stając się bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz szkodniki. Nawóz wapniowy tlenkowy dostępny jest w formie granulatu i jest w pełni rozpuszczalny w wodzie, co przyczynia się do jego wydajności, a przede wszystkim skuteczności w zastosowaniu.