Poszukiwania zastawy stołowej z porcelany

Informacje wprost z tawerny

Poszukiwania zastawy stołowej z porcelany

Zawsze bardzo lubiłam porcelanowe naczynia i dodatki do mieszkania. Były one eleganckie, ale pasowały nie tylko na wieczorne uroczystości rodzinne, ale także do codziennego podawania obiadu. Zauważyłam jednak, że różne porcelanowe rzeczy nie są sobie równe. Jedne są bardziej trwałe, inne mniej. Ponieważ akurat wiele naczyń mi się wytłukło albo wyszczerbiło, zdecydowałam, że kupię jeden porządny zestaw porcelanowych naczyń kuchennych, który będzie mocny i wytrzymały.

Koleżanka poleciła mi porcelanę karolina

polecana porcelana karolinaZaczęłam rozglądać się za takimi produktami. W sklepach był naprawdę bardzo duży wybór, dlatego nie wiedziałam na co się zdecydować. W jednym ze sklepów, kiedy przyglądałam się akurat ręcznie zdobionym porcelanowym filiżankom, ktoś mnie zaczepił. Była to moja koleżanka z czasów studiów. Zapytała się mnie czego szukam, a ja jej powiedziałam, że zależy mi na znalezieniu wysokojakościowej porcelany, którą będzie można myć w zmywarce. Dowiedziałam się od niej, że w takim razie najlepsza będzie dla mnie polecana porcelana karolina. Ona sama posiada naczynia tej firmy i jest z nich bardzo zadowolona. Myła je w zmywarce wielokrotnie, nawet w bardzo wysokich temperaturach i nigdy nie miała problemu ze zmywającymi się kolorami zdobień. Jest to porcelana ręcznie malowana, dlatego każdy wzorek jest unikatowy i niepowtarzalny. Najważniejsza jest jednak dla niej wytrzymałość. Zastawa stołowa jest odporna na uderzenia, dlatego naczynia nie wyszczerbiają się ani nie tłuką zbyt łatwo. Ona swój komplet ma już kilka lat i jak do tej pory, obyło się bez uszkodzeń i nie musiała nic dokupywać. Akurat w tym sklepie była dostępna porcelana tej firmy. Jej cena była niska i przystępna. Skoro faktycznie koleżanka tak poleca tą markę, zdecydowałam się ją kupić. Już wkrótce przekonałam się, że to faktycznie był bardzo dobry wybór. 

Jeszcze nigdy nie miałam tak trwałych i wytrzymałych naczyń. Nie dość, że można było je myć w zmywarce, to w dodatku zupełnie się nie niszczyły. Łatwo je było utrzymać w czystości, a  mimo jasnego, białego koloru z delikatnymi złotymi kolorami, nie pozostawały na nich żadne przebarwienia, co się czasami dzieje na naczyniach z takiego tworzywa. Jestem bardzo zadowolona, tym bardziej że cena jak za tak wysokojakościowe produkty była naprawdę okazjonalna.