Praktyczne zaczepy do firanek

Informacje wprost z tawerny

Praktyczne zaczepy do firanek

Każdy w domu ma okna, które dostarczają światło dzienne do pomieszczenia i pełnią rolę dekoracyjną. Inne firanki powiesimy w salonie, a inne w kuchni. Ich długość powinna być dostosowana do wysokości okna i parapetu.

Rodzaje zaczepów do firan

zaczepy do firanKobiety mają szósty zmysł do urządzania i dekorowania mieszkań, dlatego to one się tym zajmują. W każdym oknie powinna się znajdować firana, zasłona, lub roleta, które dadzą nam poczucie intymności i zapewnią domowy klimat w domu. Do powieszenia firanek potrzebny jest nam dobry karnisz jedno, lub dwurzędowy. Na pierwszym drążku zawieszamy grube zasłony, a na drugim bliżej okna, zakładamy firanki. Istnieje kilka sposobów na zawieszanie firman w oknach wykorzystując specjalne zaczepy do firan. Mogą to być klasyczne żabki, albo plastikowe haczyki. Modnym sposobem zawieszania firan jest doszywanie niewielkich uszu na górze materiału i wkładanie do nich drążka karnisza. Sposób zawieszania zależy do rodzaju materiału i naszego gustu. Nie każda firana będzie się ładnie układać na żabkach, bo może być wykonana ze sztywnego, żakardowego materiału. Najczęściej do firany doszywa się specjalny pas biegnącym wzdłuż firany cienkim sznureczkiem, który się zahacza o zaczepy z jednej strony zawieszone na karniszu. Popularne są zaczepy wykonane z plastiku, ale dostaniemy także metalowe. Użyte do zasłon zaczepy, spowodują, że będą się ładnie układały, lub uzyskamy naturalne fale. Zaczepy muszą też być dopasowane do modelu karnisza, bo nie każde będą pasowały.

Element mocowania firan i zasłon stanowi dekorację, więc warto przemyśleć wybór zaczepów, aby pasowały do materiału i karnisza. Jeżeli mamy białe firany, to zaczepy muszą być w tym samym kolorze, a jeżeli wieszamy zasłony, to warto poszukać koloru pasującego do nich.