Profesjonalna rehabilitacja latem

Informacje wprost z tawerny

Profesjonalna rehabilitacja latem

Osoby niesprawne ruchowo najczęściej potrzebują stałej opieki, oraz częstych rehabilitacji, aby polepszyć jakość swojego życia, lub całkowicie wyzdrowieć. W ośrodkach rehabilitacyjnych każdego roku przebywa mnóstwo osób po wypadkach, lub przebytych chorobach. Mogą one tu liczyć na fachową pomoc ze strony lekarzy i pielęgniarek.

Zajęcia rehabilitacyjne nad morzem

rehabilitacja nad morzem latemPolskie morze i góry są kierunkiem w jakim najczęściej odpoczywamy. Znajdują się tam też doskonałe ośrodki dla seniorów i osób wymagających rehabilitacji. Pobyt w takim miejscu jest formą aktywnego wypoczynku z zajęciami rehabilitacyjnymi. Aby zarezerwować sobie miejsce w takim ośrodku, należy to zrobić dużo wcześniej, gdyż każdego roku na jedno miejsce jest kilku chętnych, szczególnie na północy kraju. Rehabilitacja nad morzem latem, należy to bardzo popularnej wśród ludzi po udarach, wylewach i wszelkich wypadkach. Odbywają się tu zorganizowane zajęcia rekreacyjno – sportowe, które mają na celu zaktywizować uczestników i pozwolić na zrelaksowanie. W każdym momencie możemy się udać na plażę, gdyż ośrodku rehabilitacyjne położone są w niedalekiej odległości od morza. Możemy wykupić turnus na czas dziesięciu, albo czternastu dni. W jego cenie mamy zapewnione pełne wyżywienie ze śniadaniem, obiadem i kolacją, oraz wszelkie atrakcje dostępne dla wszystkich osób. Są to ogniska, wspólne wycieczki, zwiedzanie miasta, czy wieczorki taneczne. Uczestnicy wczasów w ośrodku mają każdego dnia mnóstwo okazji do poznania się i spędzenia miło czasu. W ośrodku nad morzem do zabiegów rehabilitacyjnych należy kinezyterapia, fizykoterapia, światłoterapia i wszelkie masaże mechaniczne i wibracyjne. Na terenie ośrodka jest duży park, w którym możemy spędzać wolne chwile pomiędzy zajęciami. Do ośrodków rehabilitacyjnych nad morzem przyjeżdżają osoby z chorobami układu krwionośnego, pokarmowego, z cukrzycą, czy nawet chorobą Parkinsona.

Każdego roku do nadmorskich ośrodków zjeżdżają osoby z całej Polski w celu wypoczęcia i choć na chwilę oderwania się od codziennych problemów. Pokoje dla gości są komfortowo wyposażone i posiadają klimatyzację. Każdy pokój ma swój telewizor, balkon i łazienkę. Mogą w nich być zakwaterowane dwie, trzy, albo cztery osoby. Wystarczy wcześniej zarezerwować sobie miejsce na turnusie, aby móc się cieszyć wszystkimi atrakcjami.