Profesjonalne kamery IP

Informacje wprost z tawerny

Profesjonalne kamery IP

Prowadząc własną działalność gospodarczą bardzo fajną sprawą jest gdy można mieć ciągle wgląd do tego co się dzieje w firmie. Nie chodzi tu jednak o kontrolowanie pracowników ale o to, że dzięki temu wiele rzeczy można usprawnić. Otóż od jakiegoś czas funkcjonują urządzenia dzięki którym taki podgląd możemy mieć na żywo z dowolnego miejsca na ziemi. Mowa tu oczywiście o kamerach IP, które zrewolucjonizowały rynek i świat monitoringu.

Kamera bezprzewodowa dla firm

kamera ipUrządzenia jakimi są kamery bezprzewodowe pojawiły się w sprzedaży kilkanaście lat temu. Początkowo ich popularność nie była zbyt duża bowiem do ich poprawnego działania konieczne było posiadanie routera i zbudowanie w oparciu o niego własnej sieci bezprzewodowej. Kamera IP w takim wypadku jest częścią takiej sieci dzięki czemu możemy mieć do niej dostęp z każdego miejsca na ziemi. Nowoczesne kamery IP posiadają matrycę umożliwiającą nagrywanie oraz transmisję na żywo w bardzo dobrej jakości. Obecnie staje się standardem, że kamery IP mogą nagrywać obraz w rozdzielczości Full HD a zapewne wkrótce powstaną nawet kamery rejestrujące w 4K. Większość bezprzewodowych kamer IP posiada wbudowane lampy podczerwieni. Emitują one światło, które nie jest zauważalne dla ludzkiego oka ale obiektyw kamery już je dostrzega. Nowoczesne wersje kamer posiadają bardzo mocne te diody. Spotkać można modele wyposażone w kilkanaście sztuk takich lamp, które oświetlają obszar znajdujący się nawet na czterdziestym metrze od kamery. Podstawowe wersje dysponują diodami słabszymi. Dużo kamer IP posiada dodatkowo różnorakie czujniki. Jednym z tych, które warto wyróżnić jest czujnik ruchu, który jest w stanie wybudzić kamerę po zarejestrowaniu ruchu w obszarze śledzenia. Czujnik ten możemy jednak różnie konfigurować i może on służyć nawet jako wyzwolenie alarmu.

Ogólnie rzecz biorąc kamery IP są świetnym pomysłem zarówno do małych firm jak i tych naprawdę dużych. Urządzenia tego typu możemy z powodzeniem łączyć z rejestratorem dzięki czemu powstanie jedna duża sieć. Producenci kamer bezprzewodowych bardzo często zachęcają do pobierania dedykowanej aplikacji. Za jej pośrednictwem możemy łatwo zarządzać kamerą, robić zdjęcia czy też ustalać własny harmonogram pracy naszego urządzenia.

Dodaj komentarz