Profesjonalne kosmetyki do gabinetu

Informacje wprost z tawerny

Profesjonalne kosmetyki do gabinetu

 

Dopiero miałam zamiar otworzyć swój własny gabinet podologiczny. To był mój pierwszy. Wcześniej pracowałam na zlecenie, by zdobyć doświadczenie pod okiem kogoś, kto naprawdę może nazywać się profesjonalistą, a nie osobą po kursie. Teraz to ja byłam profesjonalistą, mogłam zatem pójść na swoje. Gabinet taki jednak to nie byle co. Kiedy już miejsce i cały sprzęt były przygotowane, zostało mi jeszcze jedno – dobrać odpowiednie kosmetyki – bo to one są często kluczem do rozwiązania jakiegoś problemu.

Kosmetyki podologiczne dla profesjonalistów

kosmetyki dla podologówOczywiście, jako zawodowy podolog mogłam od razu wykluczyć te, które tylko udają kosmetyki dla podologów i wybrać naprawdę profesjonalne marki. Musiałam jednak wybrać te najlepsze z najlepszych, a to nie jest już takie łatwe. Nie chodzi o cenę. Najdroższe dostępne na rynku nie zawsze są tymi idealnymi. Trzeba czytać składy, skrupulatnie je porównywać i wykorzystując swoją wiedzę, zdecydować się na to, który kosmetyk się wybierze. Klienci do gabinetów podologicznych nie przychodzą tak, jak do zwykłych kosmetyczek. Często odczuwają ból czy wstyd przez to, że cierpią na daną przypadłość. Nie można czegoś takiego bagatelizować. Przykładowo, preparaty przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne muszą działać szybko, to prawda. Każdy chce jak najszybciej pozbyć się takiego problemu. Nie mogą jednak nadmiernie wysuszać skóry, sprawiać, że narosną na niej nieestetyczne bąble czy skórki. Tak, klient wtedy pozbędzie się jednego problemu, w zamian jednak otrzyma drugi. Jeszcze inaczej wygląda sprawa z samymi paznokciami. Jeśli tam narośnie grzyb czy namnoży się bakteria, nierzadko paznokieć po prostu bardzo boli. W takim wypadku kwestie estetyczne są mniej ważne, nie chodzi jednak o to, by paznokieć zaczął źle rosnąć czy się deformować. A każdy klient ma inny typ skóry, inną wytrzymałość. Dlatego często trzeba kupić kosmetyki o różnym procencie danego składnika. To naprawdę wiele pracy, jednak jej wykonanie – popłaca.

Starałam się naprawdę ciężko. Nie tylko sama analizowałam składy, porównywałam je, ale także zasięgałam opinii koleżanek i kolegów po fachu. Siedziałam nad tym naprawdę długo, tak, by wybrać te działające najlepiej. Jednak to właśnie w dużej mierze dzięki temu wysiłkowi mój gabinet w szybkim tempie zrobił się naprawdę popularny, bo ot – kiedy przyszło się do mnie, to terapia działała.