Profesjonalny auto detailing

Informacje wprost z tawerny

Profesjonalny auto detailing

W Polsce profesjonalna pielęgnacja samochodu  weszła do mody dopiero kilka lat temu. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na poprawienie wyglądu auta było ponowne jego malowanie lub stosowanie miejscowo specjalnych past czy wosków. Obecnie dostępne są specjalistyczne technologie i kosmetyki oraz preparaty, którymi uzyskuje się spektakularne efekty.

Na czym polega usługa car detailingu?

detailing Samochód dla wielu kierowców jest wizytówką, dlatego też musi dobrze wyglądać. Nie wystarczy go co jakieś czas oddać do myjni, ponieważ to bardzo powierzchowne zabiegi. Najlepsze efekty osiąga się pracą ludzkich rąk lub specjalnych maszyn, które idealnie czyszczą, polerują, zabezpieczają i konserwują samochody. Wiele lat temu w Wielkiej Brytanii rozwinął się auto detailing ,który szybko zdobył grono fanów motoryzacji. Niedługo trzeba było czekać, aby zabieg ten zawitał do Polski i stał jest bardzo popularną usługą. Przede wszystkim detailing polega na kompleksowym czyszczeniu, konserwacji i zabezpieczaniu karoserii oraz wnętrza pojazdu. Zabiegi te mają na celu skuteczną ochronę pojazdu przed uszkodzeniami, ale także podniesienie wartości rynkowej samochodu. Z takiego zabiegu mogą skorzystać właściciele wszystkich pojazdów, bez względu na stan lakieru. Efekt końcowy zawsze będzie zaskakujący. To wszystko dzięki doświadczeniu, wiedzy i odpowiednim narzędziom stosowanym w salonach detailingowych. Przede wszystkim w ramach tejże usługi wykonywane jest: zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną lub specjalną folią bezbarwną, renowacja lakieru, mycie SPA, czyszczenie tapicerski skórzanej czy zabezpieczenie oraz hydrofobizacja szyb. Możemy jednocześnie wykonać wszystkie zabiegi albo jedynie te, które nas aktualnie interesują. Są one całkowicie bezpieczne dla auta i pozwalają wydobyć z niego wszystko to co najlepsze.

W takich salonach pracują ludzie z pasją, który kochają samochody. Wykonywanie usług detailingowych wcale łatwe nie jest, ponieważ większość prac wykonuje się ręcznie lub przy użyciu specjalnych urządzeń. Tu liczą się detale i precyzja, ponieważ w detailingu nie ma drogi na skróty. Czasem jedno auto polerowane jest przez kilka godzin, aby osiągnąć pożądany efekt. Cena takiej usługi zależy od jej rodzaju i może kosztować kilkaset złotych.