Przebieg realloplastyki biodra

Informacje wprost z tawerny

Przebieg realloplastyki biodra

Wykonanie rewizyjnej operacji stawu biodrowego jest konieczne w przypadku zużycia lub obluzowania endoprotezy, infekcji okołoprotezowej lub zwichnięć. Operację należy wykonać także w przypadku, kiedy proteza biodra została umiejscowiona w niewłaściwy sposób. Objawia się to zazwyczaj różnorodnymi dolegliwościami. Dzięki operacji można usunąć zużytą protezę, poprawić jej położenie, zlikwidować infekcję.

Wskazania do przeprowadzenia realloplastyki biodra

realloplastyka biodra śląskW wielu przypadkach konieczna jest realloplastyka biodra Śląsk to miejsce, gdzie można usunąć nieprawidłowo wszczepioną protezę, która może przyczyniać się do występowania uszkodzenia okolicznych kości. Zabieg rewizji endoprotezy stawu biodrowego przeprowadzony jest u osób, u których wykonana została endoprotezoplastyka. Dzięki niemu można wymienić cześć lub całość zaimplementowane endoprotezy. Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonych specjalistów w sytuacjach., kiedy pacjenci skarżą się na ból w okolicy biodra, problemami z poruszaniem się, siadaniem lub wstawaniem. Rewizja biodra umożliwia komfortowe życie bez dolegliwości bólowych. Wymiana protezy redukuje ból, poprawia ruchomość oraz funkcję stawu biodrowego. Rehabilitacja sprawia, iż pacjenci mogą wykonywać różne czynności. W dobrych klinikach można skorzystać z pomocy wielu specjalistów z dziedziny ortopedii, którzy wykonują wcześniejsze badania i kwalifikują do wykonania zabiegu. Ważne jest także, by szczegółowo poinformować pacjenta o przebiegu operacji, powiedzieć mu, na czym polega wymiana endoprotezy stawu biodrowego. Zabieg polega na zastąpieniu uszkodzonej endoprotezy, wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Wykwalifikowana kadra medyczna dba o to, by operacja przebiegała w sposób prawidłowy. Po zabiegu można schładzać okolice biodra. Dzięki temu można ograniczyć obrzęk tkanek i zmniejszyć ból. Dzięki rehabilitacji możliwy jest szybki powrót do zdrowia. Kilka dni po zabiegu zazwyczaj występuje dyskomfort, jednak dzięki ćwiczeniom wzmacniającym mięśnie, można szybko pozbyć się nieprawidłowości.