Przeciwpchelna ochrona dla kotów: miasto

Informacje wprost z tawerny

Przeciwpchelna ochrona dla kotów: miasto

Bardzo często zdarza się tak, że przed przyjęciem do swojego loku nowego lokatora, nie przygotujemy się najlepiej do nowej roli. Jest to błąd, ponieważ powinniśmy, jeśli oczywiście jesteśmy niedoświadczonym opiekunem najpierw przygotować się do nowej roli, a dopiero później myśleć o przyjęciu nowego przyjaciela do swojego domu. Oczywiście inną sprawą jest przygarnięcie zwierzak prost z ulicy, wtedy jak wiadomo ciężko jest przygotować się wcześniej na taką ewentualność.

Jaką ochronę przeciwpchelną dla kotów miejskich zastosować?

ochrona przeciw pchłom dla kota w mieścieBardzo często zapominam o zrobieniu dobrego wywiadu na temat opieki nad naszym nowym zwierzakiem. Życie z nowym przyjacielem niesie za sobą bardzo dużo korzyści, ale też obowiązków, do których musimy się bardzo dobrze przygotować. Opieka weterynaryjna nad zwierzakiem jest bardzo potrzebna. Niestety coraz więcej kotów choruje na przypadłości, które są na przykład spowodowane zaniedbaniem kwestii profilaktyki. Profilaktyka w przypadku kotów jest bardzo ważna, dotyczy to również psów i innych zwierzaków domowych. Musimy pamiętać o naszych obowiązkach względem zwierzaka i pilnować kalendarza poszczególnych zabiegów. Pierwszą istotną sprawą są oczywiście szczepienia. Koty szczepi się na choroby zakaźne, w tym również wściekliznę. Z chorób zakaźnych najbardziej powszechny jest koci katar, który jest chorobą zakaźną i śmiertelną. Odsetek śmierci wśród kociąt jest bardzo wysoki. Jeśli chodzi o samą wściekliznę, to w przypadku kotów istnieje jedynie zalecenie szczepienia w Polsce, nie jest to obowiązek, jak u psów.  Kolejną ważną sprawą jest ochrona przeciw pchłom dla kota w mieście, w obszarach podmiejskich, jak i na wsi. Czy różni się ona w zależności od obszaru? Generalnie na wsi i obszarach podmiejskich mamy większe prawdopodobieństwo występowania kleszczy, w mieście nieco mniejsze, chociaż miejskie parki stanowią również duże zagrożenie. Co to ma wspólnego z ochroną przeciwpchelną? Otóż, używa się jednego preparatu przeciw pchłą i kleszczom.

Jeśli chodzi o kota, najodpowiedniejsze będą z pewnością kropelki typu spot-on, ponieważ są ona najbezpieczniejszą ochroną dla kota. Wprawdzie obroże są bardzo skuteczne w walce z pasożytami, jednak kot może się na nich zawiesić. Szampony przejawiają małą skuteczność, a tabletki są dla kotów niebezpieczne, są one dedykowane dla psów.