Regenerowanie silników hydraulicznych

Informacje wprost z tawerny

Regenerowanie silników hydraulicznych

Współczesne systemy pozwalające na efektywne wykorzystanie maszyn przemysłowych, także budowlanych wykorzystują technologię hydrauliczną. Poprzez wysokiej jakości elementy techniczne, takie jak siłowniki, czy węże ciśnieniowe, możliwe jest przenoszenie elementów o dużej wadze, wykonywanie także prac ciężkich. Maszyny takie, jak ciężarówki, czy koparki wyposażone są w układy siłowe, zapewniające mobilność poszczególnym częściom, co przekłada się na efektywne prowadzenie prac.

Zastosowanie układów hydrauliki siłowej

regeneracja siłowników hydraulicznychWszelkiego rodzaju prace realizowane chociażby na placach budowy, czy w trakcie modernizacji infrastruktury nie mogłyby przebiegać na tak wysokim poziomie, ani też efektywnie, bez zastosowania odpowiednich rozwiązań technologicznych. Dlatego układy hydrauliki siłowej stanowią częsty element mechaniczny maszyn przemysłowych, koparek, czy ciągników. Przede wszystkim dzięki dużemu potencjałowi energetycznemu oraz mobilności poszczególnych elementów, możliwy jest transport nawet ciężkich elementów oraz efektywne korzystanie z dostępnych narzędzi. Niejednokrotnie jednak, z uwagi na wysoki poziom eksploatacji tego typu rozwiązań, niezbędna staje się regeneracja siłowników hydraulicznych. Jednym z elementów mechanicznych jest siłownik lub tłok, które biorą udział w procesach roboczych. Mogą ulec one uszkodzeniu w związku z przeciążeniem lub przedostaniem się do układu nawet niewielkich zabrudzeń. W celu uniknięcia tego typu sytuacji zaleca się stosowanie filtrów hydraulicznych, które przeznaczone są do oczyszczania cieczy roboczej, za pośrednictwem której uzyskiwana jest moc robocza. Bardzo ważne są także węże hydrauliczne. Wysoka jakość wykonania tego elementu przekłada się na funkcjonowanie całego układu.

Dzięki wykorzystaniu cieczy, która wtłaczana jest do układu pod wysokim ciśnieniem, możliwe jest uzyskanie dużego potencjału roboczego, niezbędnego do przenoszenia nawet ciężkich elementów. Dlatego rozwiązania tego typu mają swoje powszechne zastosowanie przy okazji maszyn budowlanych, rolniczych, a także przemysłowych. Z uwagi na wysoki poziom eksploatacji, wiele firm specjalizuje się w regeneracji tego typu układów, celem przywrócenia im dawnej sprawności. Nie zawsze jest to jednak możliwe, wiele zależy od zakresu uszkodzeń.