Remont klatki schodowej

Informacje wprost z tawerny

Remont klatki schodowej

Od pewnego czasu razem z sąsiadami zauważyliśmy, że nasza klatka schodowa nie jest w najlepszym stanie. Ściany zaczęły się delikatnie obsypywać, przy oknie odpadał tynk. Nie pomagało to, że wielu z nas targało po schodach rowery jednocześnie hacząc o ściany. Przyznać trzeba było, że klatka wygląda po prostu źle. Dlatego też udaliśmy się na rozmowy z przedstawicielami spółdzielni, aby poruszyć nasz fundusz remontowy.  

Remont klatki schodowej jest koniecznością w budynku 

remont klatek schodowych w BiałymstokuNa początku nikt ze spółdzielni nie chciał za bardzo uwierzyć, że nasza klatka wymaga remontu. Blok ma już kilkanaście lat a podobno ostatnio chodziła jakaś komisja, która stwierdziła iż nasza klatka na tle innych nie jest w takim złym stanie. Jednak mieliśmy swój lokatorski fundusz remontowy i mogliśmy zażądać remontu. Oczywiście koniec końców nasze prośby zostały wysłuchane i rozpoczęła się procedura poszukiwania odpowiedniej firmy remontowej, która solidnie i sumiennie wykona powierzone jej zadanie. Jak się okazuje remont klatek schodowych w Białymstoku jest ostatnio coraz bardziej popularny, przede wszystkim ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne i wiele spółdzielni decyduje się na remonty dlatego jest obłożenie. Trzeba było zorientować się także jakie prace są potrzebne i będą wykonywane. Na szczęście ekipa remontowo budowalana, która zawitała pod nasz blok była naprawdę dobrze przygotowana do pracy. Na samym początku specjalista firmy przyszedł, określił wielkość zniszczeń oraz czas renowacji klatki schodowej. Zwrócił uwagę również na pogarszającą się jakość schodów za co byliśmy mu bardzo wdzięczni, bo miało to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo zarówno mieszkańców jak i gości. Ekipa remontowa okazała się także świetnymi fachowcami. 

Doskonale wiedzieli co mają robić. Szpachlowali, malowali. Dodatkowo także postanowili przyjrzeć się elektryce, bowiem musieli zrobić coś w ścianach i przy okazji przejrzeli jakość instalacji. Trzeba przyznać, że remont przebiegł spokojnie i szybko. Ekipa wyremontowała klatkę schodową w niecałe dwa tygodnie naprawiając przy tym uszczerbek w schodach, dzięki czemu poprawiło się nasze bezpieczeństwo. Dodatkowo zaimpregnowali nam ściany farbą, która jest odporna na ścieranie oraz zabrudzenia. Jako lokatorzy zatrudnimy też tę ekipę do remontu mieszkania.