Renu jednym z najpopularniejszych płynów do soczewek

Informacje wprost z tawerny

Renu jednym z najpopularniejszych płynów do soczewek

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż noszenie soczewek kontaktowych wymaga ich dokładnej i skutecznej pielęgnacji. Soczewki są dużo wygodniejsze niż okulary korekcyjne i cieszą się coraz większą popularnością. Są dużym ułatwieniem zwłaszcza dla tych z nas, których wada wzroku jest duża i bez soczewek słabo widzą otaczającą rzeczywistość. Dobre soczewki wymagają równie dobrego płynu do ich codziennego czyszczenia.

Renu płynem do soczewek pozbawionym substancji chemicznych 

renu płyn do soczewekOstatnio coraz popularniejszy jest renu płyn do soczewek, który nie tylko czyści nasze soczewki, ale również je nawilża, dzięki czemu nie czujemy, że wysychają. W ciągu dnia na soczewkach osadzają się nie tylko osady białkowe, ale również inne zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu. Płyn renu idealnie nawilża soczewki dwutygodniowe, miesięczne, czy trzymiesięczne. Nadaje się do czyszczenia zarówno soczewek miękkich, jak i twardych. Ich skład to przede wszystkim neutralna dla naszego oka sól fizjologiczna. Pozbawione są również składników chemicznych i konserwujących, które mogą uczulać. Im mniej substancji chemicznych zawiera dany płyn, tym lepiej czują się nasze oczy. Nie doskwiera nam ich przesuszenia, które powoduje, że noszenie soczewek jest mało komfortowe, gdyż pod powieją czujemy coś jak ziarenko piasku. Płyny takie, jak renu zawsze mogą posłużyć nam do przepłukania oka, zwłaszcza gdy czujemy suchość lub wpadł nam do oka jakiś okruch. Płyny pakowane są w butelkach o różnej pojemności. Do każdego płynu dołączony jest specjalny „koszyczek”,  w którym przetrzymujemy nasze soczewki kontaktowe. Wlewamy do nich płyn, a następnie po odczekaniu kilku godzin nakładamy ponownie nasze soczewki, które są czyste i wolne od osadów białkowych. Producenci nieustannie pracują nad coraz co lepszymi szkłami kontaktowymi oraz starają się stworzyć naturalny płyn pasujący do szkieł kontaktowych. Jest to bardzo ważne dla tych z nas, którzy noszą soczewki od kilku, czy nawet kilkunastu lat i nie wyobrażają sobie powrotu do noszenia okularów korekcyjnych. 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż płyn do soczewek musi być dobierany z taką samą starannością, jak soczewki kontaktowe, które są coraz cieńsze i przepuszczają powietrze. Warto mieć na uwadze, iż renu płyn do soczewek jest wybierany najczęściej przez osoby noszące szkła kontaktowe. Jego skład jest naturalny i doskonale nawilża oczy. Nadto, jest płynem, który w swoim składzie ma najmniejszą ilość substancji chemicznych.