Rodzaje izolacji przeciwwodnych pionowych

Informacje wprost z tawerny

Rodzaje izolacji przeciwwodnych pionowych

Wilgoć obecna w gruncie zagraża stabilności budynków, które nie są przed nią odpowiednio ochronione. Aby zabezpieczyć ściany przed wzrastającą pleśnią i zagrzybieniem wykonuje się izolację przeciwwodną pionową. Jest to proces, w którym ociepla i izoluje się ściany za pomocą specjalnych materiałów, które na wiele lat zapobiegną przesiąkaniu wilgoci i zimna.

Jaki rodzaj izolacji przeciwwodnej pionowej wybrać?

izolacja przeciwwodna pionowaW zależności od rodzaju gleby, na którym zbudowana jest konstrukcja, inny rodzaj izolacji będzie skuteczniejszy. Najważniejsze jest, aby działała przez długi czas i po jednym wykonaniu zapewniła mieszkańcom komfort życia na wiele lat. Aby idealnie pokryć powierzchnię fundamentów na gruncie, który jest przepuszczalny, jak na przykład żwir czy rumosz, stosuje się izolację fundamentów typu lekkiego. Polega ona na pokryciu ścian hydroizolacyjnymi masami bitumicznymi, które są elastyczne i wypełniają luki w podłożu. Jeżeli chodzi o gleby nieprzepuszczalne, jak glina, położona warstwa mas bitumicznych musi być znacznie grubsza. Stosuje się również papy termozgrzewalne lub membrany polietylenowe. Przy najtrudniejszych warunkach glebowych, jak gleby spoiste, które przez długi czas zatrzymują wodę, fundamenty muszą być zabezpieczone kilkoma warstwami i rodzajami materiałów. Izolacja przeciwwodna pionowa musi w takim wypadku składać się z produktów specjalnie wyprofilowanych do tego zadania.

Firmy zajmujące się izolacją przeciwwodną pionową, doskonale dopasują rodzaj materiału, najlepszy do zabezpieczenia ścian budynku. W zależności od gleby proces ten będzie wyglądał nieco inaczej, jednak jest na tyle skuteczny, że zapewni ochronę przed wilgocią na wiele lat. Mieszkańcy budynku będą mogli żyć spokojnie, bez obaw o swoje zdrowie.