Rodzaje suplementów fitness

Informacje wprost z tawerny

Rodzaje suplementów fitness

 

Coraz więcej mówi się o zdrowiu i pięknym wyglądzie. Dlatego wielu z nas chciałoby bardziej o siebie zadbać. Rozpoczynając walkę o lepszą sylwetkę łapiemy się różnych sposobów – zapisujemy się na siłownię, basen, zajęcia fitness, zaczynamy interesować się zdrowym żywieniem, kupujemy książki kucharskie ze zdrowymi przepisami, zaczynamy śledzić blogerki opowiadające o modnych dietach. 

Wspomaganie suplementami fitness

suplementy fitnessWielu z nas sięga również po wszelkiego rodzaju suplementy fitness. Najbardziej popularnymi wśród bywalców siłowni są odżywki białkowe. Często na siłowniach widać osoby które tuż po zakonczonym trenicngu pija shake białkowe w celu uzupełniania kalorii i białka. Pokrywają nasze zwiększone zapotrzebowanie na białko którego czasem nie jesteśmy dostarczyć w zwykłej diecie. Jest ono ważne dla sportowców poniewaz zapobiega ono utracie masy mięśniowej a dodatkowo pomaga spalać tłuszcz. Odżywki białkowe są śeietną alternatywa dla osób zapracowanych i zabieganych jednak nie powinniśmy zapominać o dostarczaniu białka również w formie naturalnych produktów. Odżywka białkowa powinna być traktowana jako dodatek do zdrowej diety. Innymi suplementami stosowanymi przez osoby aktywne fizycznie są spalacze tłuszczu. Są one najzczęściej stotsowane przed treningiem poniewaz przyśpieszają przemianę materii. Wpływają one również na redukowanie tkanki tłuszczowej. Bardzo popularna jest również keratyna która wpływa korzystnie na budowę masy mięśniowej, zwiększa wytrzymałość podczas treningu oraz zwiększa naszą siłę. Osoby aktywne fizycznie powinny również zwrócić uwagę na takie minerały jak wapń który wpływa korzystnie na kości i mięśnie, oraz magnez który zapobiega skórczom mięśni i reguluje metabolizm.

Stosowane suplementy fitness wspomagają osoby aktywne fizycznie. Korzystnie wpływają na spalanie tłuszczu, przemianę materii i budowę masy mięśniowej. Uzupełniaja równiez niedobory białka które jest niezbędne dla sportowców. Ważne jednak aby pamiętać, iż suplementy powinny być tylko i wyłącznie dodatkiem do zdrowej i dobrze zbilansowanej diety i nie powinny stanowić jej podstawy.