Rozbita szybka w telefonie

Informacje wprost z tawerny

Rozbita szybka w telefonie

 

Pomimo tego, że bardzo uważamy na swoje telefony to i tak zawsze istnieje to ryzyko, że nasz telefon ulegnie zniszczeniu i nie będziemy mogli z niego korzystać. W takim wypadku mamy dwie opcje. Pierwszą z nich jest kupno nowego telefonu, a drugą oddanie zepsutego na serwis. Druga z wymienionych opcji zwykle jest korzystniejsza.

Jak wymienić szybkę?

wymiana szybki iphone xsKażdy telefon jest trochę inaczej skonstruowany, więc nie da się opisać jednej metody wymiany rozbitej szybki, która będzie się sprawdzać przy każdym telefonie. Obecnie jednym z najbardziej popularnych modeli telefonów, są iphone, więc skupmy się na takim zagadnieniu jak wymiana szybki iphone xs. Wspomniany model telefonu ma przyklejany wyświetlacz. Jeśli zamierzamy go odkleić, to musimy podgrzać cały telefon na specjalnym podgrzewaczu. Temperatura musi być na tyle wysoka, aby rozpuścić klej, na którym przyklejany jest wyświetlacz, ale jednocześnie na tyle niska, aby nie spalić telefonu. Jeśli klej zacznie puszczać, to możemy delikatnie podważyć wyświetlacz i go zdemontować odpinając taśmę. Następnie wpinamy taśmę nowego wyświetlacza i wklejamy go na kleju. Telefon musi pozostać ściśnięty, aż do momentu wyschnięcia kleju, zazwyczaj trwa to od kilku do kilkunastu godzin. Czas oczekiwania zależny jest od tego, jakiego rodzaju kleju użyjemy. Po tak przeprowadzonym serwisie możemy nadal cieszyć się z poprawnie działającego telefonu. Jest to tańsza opcja, niż zakup nowego telefonu.

Jeśli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu i nie czujemy się na siłach do tego, aby wymienić szybkę samodzielnie, to powinniśmy oddać swój telefon do serwisu. Za taką wymianę zapłacimy od stu do dwustu złotych. Do tej kwoty powinniśmy doliczyć koszt zakupu nowego wyświetlacza. Wymiana nie powinna potrwać dłużej niż dwa dni robocze.