Skórzane buty ochronne na zimę

Informacje wprost z tawerny

Skórzane buty ochronne na zimę

Jakakolwiek praca wykonywana zimą była automatycznie o wiele trudniejsza, szczególnie prace wysokościowe, czy każde, wymagające długotrwałego przebywania na mrozie. Dlatego też firma wprowadzała coraz więcej ułatwień, byśmy mogli pracować bezpiecznie i sprawnie. Ubranie robocze było jednym z tych elementów, które wymagało szczególnej uwagi, bo zazwyczaj nie było przeznaczone do pracy w zimie.

Zimowe obuwie ochronne ze skóry

buty robocze zimowe ze skóryNajczęściej pojawiającym się problemem był brak odpowiednio dobrego obuwia roboczego. Koledzy uskarżali się często na skostniałe, zdrętwiałe nogi, nawet mimo grubego ubrania, podczas długotrwałych prac zewnętrznych w zimie, i choć nie doszło na szczęście do żadnego wypadku, trudne warunki często opóźniały lub całkowicie uniemożliwiały jakiekolwiek sprawne prace. Dlatego też, zawnioskowaliśmy o porządne buty robocze zimowe ze skóry, które mogłyby nie tylko spełniać zadanie jako obuwie ochronne, ale również być na tyle wygodnymi, by można było w nich pracować na zewnątrz przez wiele godzin bez nadmiernego zmęczenia. Niewiele rodzajów butów spełniało nasze dość wygórowane wymagania, ale po dłuższych poszukiwaniach, w końcu znaleźliśmy producenta obuwia ochronnego i roboczego, który w ofercie posiadał właśnie buty robocze zaprojektowane specjalnie do ekstremalnych warunków, głównie do prac w niskich temperaturach. Przede wszystkim, buty te były wygodne, przypominając nieco buty do chodzenia po górach. Miały podobnie grubą, głęboko profilowaną podeszwę, przeznaczoną do pracy na śliskiej, zlodowaciałej lub mokrej powierzchni, oraz wzmocnioną piętę i czubki palców, choć zamiast metalowych wkładek, które w warunkach niskich temperatur byłyby niewygodne, posiadały one mocną warstwę ze wzmacnianej skóry, zapewniającą identyczny poziom ochrony jak metalowe osłony, a jednocześnie większą wygodę.

Skórzana powierzchnia nie dość że świetnie chroniła przed zimnem, zapewniała także bardzo dużą ochronę nogi przed uderzeniami i wszelkiego rodzaju urazami, jakie mogą powstać w trakcie pracy. Nic więc dziwnego, iż buty o tak dobrych charakterystykach w końcu znalazły się w naszym inwentarzu firmowym, i nie było chyba nikogo, kto nie był z nowego wyposażenia zadowolony, zwłaszcza po kilku dniach pracy w nowym obuwiu.