Sposoby montażu legarów

Informacje wprost z tawerny

Sposoby montażu legarów

Coraz częściej na rynku wtórnym nieruchomości pojawiają się ciekawe oferty sprzedaży mieszkań w powojennych kamienicach. Z pozoru mogłoby się wydawać, że atrakcyjna cena wiąże się z haczykiem w postaci złego stanu mieszkania, lecz po przeliczeniu kosztów okazuje się, że wartość takiego mieszkania po przeprowadzeniu generalnego remontu tylko rośnie.

Podłoga na legarach

wkręty ciesielskieNiemalże 100 procent kamienic posiada stropy drewniane, utrzymywane w określonym położeniu przy pomocy legarów. Podłogi w takich budynkach z czasem tracą poziom i swoje właściwości, co objawia się chociażby skrzypieniem desek, po których stąpamy. Warto przeprowadzić remont takiej podłogi, który rozpocząć należy od usunięcia deskowania i odkrycia legarów. W tym momencie należy dokręcić nowe, wypoziomowane legary do tych istniejących za pomocą wkrętów ciesielskich. Wszystkie wkręty ciesielskie są elementami złącznymi, które są wstanie przenosić ogromne obciążenia konstrukcji drewnianych. W praktyce używa się wkrętów o długości kilkunastu milimetrów i grubości około sześciu milimetrów. Taki dobór wkrętów ciesielskich gwarantuje nam bezpieczeństwo korzystania z nowej podłogi. Na nowo położone legary można położyć płyty osb, a na nie z kolei właściwą podłogę, najczęściej panele lub deski. Oczywiście wkręty ciesielskie nie należą do najtańszych, ale na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać i trzeba dobierać wkręty ponad występujące na co dzień obciążenia.

Produkcja wkrętów ciesielskich jest na tyle rozwinięta, że bez problemu dostaniemy je w każdym sklepie budowlanym. Często możemy skorzystać z rad fachowców na forach internetowych, którzy owych wkrętów w życiu wkręcili już setki, o ile nie tysiące i mają oni pojęcie o obliczaniu obciążeń i doborze wkrętów do podłoża.