Stylowe komody w estetyce art deco

Informacje wprost z tawerny

Stylowe komody w estetyce art deco

Uwielbiam otaczać się przedmiotami, które ciekawie wyglądają. Niedawno pomyślałam, że przydałby mi się jakiś oryginalny mebel, w którym mogłabym schować różne drobiazgi. Lubię uporządkowane wnętrza, w których wszystkie rzeczy mają swoje miejsce. Postanowiłam więc poszukać komody, która urozmaiciłaby moje otoczenie i jednocześnie uczyniła je bardziej praktycznym.

Praktyczna komoda – styl art deco

rekomendowana komoda art decoUznałam, że komoda będzie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ jest to bardzo praktyczny mebel. W szufladach mogę wygodnie schować najróżniejsze rzeczy, po uprzednim uporządkowaniu ich. Będę więc mieć pod ręką to, czego potrzebuję i zawsze bez problemu będę mogła to znaleźć. Moją uwagę przyciągnęła rekomendowana komoda art deco. Ten styl od dawna mi się podobał, jednak do tej pory nie zdecydowałam się na żadną rzecz o takiej estetyce. Uznałam jednak, że to doskonały moment na to, by w taki sposób urozmaicić moje mieszkanie, które urządzono w dosyć klasycznym stylu. Art deco jest bardzo ciekawym nurtem, w którym dominują oryginalne formy i eleganckie materiały. Takie połączenie robi ogromne wrażenie. Znalazłam dosyć sporą drewnianą komodę, której elementy dekoracyjne dodają niepowtarzalnego uroku. Musiałam jeszcze wybrać miejsce, w którym ją ustawię. Zastanawiałam się nad sypialnią lub salonem. Ostatecznie zdecydowałam się na tą drugą opcję, ponieważ chciałam, by taki mebel stał się ozdobą pokoju, w którym przyjmuję swoich gości. Miałam nadzieję, że zwrócą oni uwagę na nowy element pomieszczenia. Komoda wygląda świetnie, a jej ciemna barwa kontrastuje z jasnymi ścianami. Drewno łączy elegancką estetykę oraz trwałość, co bardzo sobie cenię. Od razu po umiejscowieniu komody, schowałam do niej najróżniejsze drobiazgi, które chciałam mieć pod ręką w salonie. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne.

Zdaję sobie sprawę, że umeblowanie ma znaczny wpływ na to, jaki charakter ma dane pomieszczenie. Do tej pory mój salon był dosyć klasyczny i niczym się nie wyróżniał. Oryginalna komoda pozwoliła mi to jednak zmienić. Obecnie pomieszczenie to wygląda naprawdę ciekawe. Styl art deco okazał się strzałem w dziesiątkę – taka estetyka bardzo mi się podoba. Największą zaletą takiego mebla jest to, że jest praktyczny i jednocześnie spełnia funkcję dekoracyjną.