Światła dzienne jako dodatkowe wyposażenie samochodu

Informacje wprost z tawerny

Światła dzienne jako dodatkowe wyposażenie samochodu

W przepisach ruchu drogowego możemy znaleźć zapis, że każdy pojazd silnikowy poruszający się w ruchu drogowym, musi mieć włączone światła, niezależnie czy mamy noc, czy dzień. W ciągu dni i słonecznej pogody, nie muszą być to światła mijania, możemy włączyć tylko tak zwane światła dzielne. Jeśli posiadamy je w wyposażeniu swojego samochodu.

Moduły do światła dziennego

moduł świateł dziennychOd kilku lat wszystkie samochody posiadają światła dzienne w fabrycznym wyposażeniu. Jednak jeśli jesteśmy właścicielami starszego typu samochodu, to takich świateł nie mamy. Są dwa wyjścia z tej sytuacji, możemy ciągle jeździć na światłach mijania, eksploatując mocno akumulator lub doposażyć swoje auto w takie światła. Druga opcja jest lepsza, ponieważ zwiększymy w ten sposób żywotność akumulatora, a dodatkowo zwiększymy wartość samochodu. Jeśli zdecydujemy się na montaż świateł dzienny, to musimy kupić dodatkowe światła, które montujemy w przednim zderzaku, a także układ sterujący tymi światłami. Taki układ to nic innego jak zwykły moduł świateł dziennych. Po zakupie modułu musimy go podłączyć do elektryki samochodu, a następnie zaprogramować, tak aby funkcjonował on poprawnie. Powinniśmy zaprogramować go tak, aby światła dzienne włączały się zaraz po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Montaż i programowanie takiego modułu nie jest trudne. Bez większych problemów możemy wykonać to samodzielnie, zwłaszcza że do modułu dołączona jest szczegółowa instrukcja montażu.

Takich modułów możemy szukać w sklepach motoryzacyjnych na dziale z dodatkowym wyposażeniem samochodu lub zamówić przez internet. Taki moduł kosztuje od czterdziestu do stu złotych. W tym przedziale cenowym jesteśmy wstanie kupić dobrej jakości urządzenie, które posłuży nam przez conajmniej kilkanaście lat.