Szafa do szatni pracowniczej

Informacje wprost z tawerny

Szafa do szatni pracowniczej

W szatniach pracowniczych powinno się znaleźć miejsce dla każdego, kto na terenie danego zakładu wykonuje jakąkolwiek pracę. Ważne, aby były one podzielone na szafki. Jeśli każdy będzie miał własną szafkę, nie będzie kłopotu z przechowaniem nawet cennych rzeczy w zakładach, gdzie ludzie wzajemnie się nie znają. Taka szafa skrytkowa powinna być podzielona na dwie części. Dzięki temu schowamy w niej nie tylko odzież prywatną, ale inne przedmioty, które mają jakąś większą wartość, nawet sentymentalną.

Szatnie z szafami skrytkowymi

szafa skrytkowa do szatniSzafa skrytkowa powinna być przystosowana do tego, by ustawić ją w szatni. Duże znaczenie ma to, czy dana szafka jest dwuczęściowa. Jeśli tak, na pewno będzie wygodna dla pracowników danego zakładu, a o to przecież chodzi. Szafa skrytkowa do szatni powinna mieć miejsce na ubrania. Dzięki temu można poskładać swoje rzeczy i spokojnie je tam schować. Do tego przyda się również miejsce na elektronikę i inne, również ważne przedmioty. Szafki skrytkowe wykonane są z metalu. Są dwa rodzaje zamknięcia. Można zdecydować się na zakup szafek z szyfrem lub kluczykiem. Zazwyczaj te drugie są kupowane częściej, ponieważ nie ma problemu na przykład z zapominaniem szyfrów. Wymiary standardowej szafy skrytkowej dla pięciu pracowników są podobne. Szerokość powinna być na poziomie dwóch i pół metra, a wysokość około stu osiemdziesięciu centymetrów. Głębokość nie jest duża. Zazwyczaj zamyka się na poziomie czterdziestu centymetrów. Taka przestrzeń jest wystarczająca, aby przechować wiele bardzo cennych przedmiotów. Nikt z firmy nie będzie miał dostępu do szafki danego pracownika, chyba, że w specjalnych okolicznościach. Pracodawca nie ponosi odpowiedzialności za to, co jest przechowywane wewnątrz danej szafki. Są to rzeczy pracownika, dlatego on o tym decyduje.

Takie szafy skrytkowe są bardzo popularne na zachodzie naszego kontynentu. W Polsce również są one wprowadzane, szczególnie na terenie dużych zakładów przemysłowych. Jeśli w firmie pracuje około tysiąca osób trudno jest wszystkich znać. Zwłaszcza, że część pracowników odchodzi, a część przychodzi. Pracownicy powinni dbać o to, by nie zgubić klucza do swojej szafki. Zazwyczaj dorobienie drugiego kosztuje około pięciu złotych. Jednak trwa to nawet dwa dni.