Szycie koszuli mundurowej na zamówienie

Informacje wprost z tawerny

Szycie koszuli mundurowej na zamówienie

Odtwórstwo historyczne zawsze wiąże się z koniecznością jak najdokładniejszego odwzorowania ubioru, w naszym przypadku dość rzadko reprezentowanej pierwszej wojny światowej. Umundurowanie z tamtych czasów jest rzadkością, podobnie jak dobrej jakości zdjęcia na referencje.

Koszula do munduru wojskowego

koszula mundurowa na zamówienieKilka naprawdę dobrych zdjęć jest punktem wyjściowym dla większości drużyn rekonstrukcyjnych, dlatego też najczęściej odtwarzane są formacje krajów które zostały uwiecznione na dobrych zdjęciach lub też których ekwipunek jest bardzo dokładnie i obszernie opisany. Najtrudniejszym elementem ubioru do odnalezienia i zidentyfikowania są koszule. Większość zdjęć pokazuje bowiem żołnierzy w pełnym rynsztunku wiosennym czy jesiennym, a umundurowanie letnie rzadko bywa na zdjęciach. Nam udało się znaleźć kilka dobrze zachowanych wykrojów oraz opisów koszul mundurowych z tamtych czasów, więc mogliśmy je zamówić u jednej z najbardziej profesjonalnych firm, szyjących odzież mundurową wedle wymiaru. Każda koszula mundurowa na zamówienie musiała być bardzo dokładnie opisana, lub przedstawiona na profesjonalnym wykroju. Mogły być one wykonane wedle współczesnej miary rozmiarowej, lub też całkowicie wedle specyfikacji osoby zamawiającej. Co najważniejsze, oprócz szycia podobnymi technikami jak w przypadku oryginalnego umundurowania, firma używała również tych samych, lub najbardziej zbliżonych, materiałów.

Koszule tak uszyte są więc nie tylko idealnie wedle specyfikacji, ale również z takiej samej tkaniny jak oryginał, a przez to mają najwyższy możliwy poziom wartości pokazowej. Co więcej, koszule są zwyczajnie wygodne, co było zdecydowanie miłym zaskoczeniem po przyzwyczajeniu się do nowoczesnych koszul garniturowych ze sztucznych materiałów, nie wyznaczających się komfortem.