Tani adwokat z Legnicy

Informacje wprost z tawerny

Tani adwokat z Legnicy

Tak się złożyło, że odziedziczyłam w spadku samochód osobowy po ojcu. Kompletnie zapomniałam o tym, że powinnam zgłosić nabycie spadku do urzędu skarbowego. Doszło do tego, że przyszło mi zapłacić pięć tysięcy złotych podatku. Jestem załamana, bo nie mam takich pieniędzy. Na zgłoszenie nabycia ruchomości miałam pół roku, ale w tym czasie akurat leżałam w szpitalu i nie myślałam o tym. Ciężko chorowałam, nawet nie mogłam przez pół roku opuścić terenu szpitala. Myślę, że powinnam znaleźć dobrego adwokata.

Profesjonalni adwokaci z Legnicy

adwokat legnicaWłaśnie przeglądam w internecie oferty kancelarii prawnych w Legnicy. Interesuje mnie prawnik, który specjalizuje się w znajomości prawa skarbowego. Znalazłam tylko dwóch specjalistów i zamierzam umówić się z każdym z tych adwokatów na spotkanie. Za poradę prawną zapłacę tylko sto złotych. Muszę jeszcze znaleźć ich numery telefonów i zacząć działać. Urząd dał mi dwutygodniowy termin na zapłatę zaległego podatku, więc nie ma na co czekać. Jak wniosę odwołanie, to zawieszę bieg terminu. Wejdę zaraz w wyszukiwarkę internetową i wpiszę frazę: ,,najlepszy adwokat Legnica prawo skarbowe”. Mam już numery potrzebne numery telefonów do adwokatów. Zadzwoniłam i umówiłam się na dwa spotkania. Zobaczę, co każdy z adwokatów mi doradzi. Jeden z prawników mi powiedział, żebym wzięła na spotkanie wypis ze szpitala i to pismo z urzędu. Jego zdaniem istnieje realna szansa na skuteczne odwołanie, ponieważ przebywałam długo w szpitalu. Nie mogłam po postu wyjść i wypełnić zeznania podatkowego. Jest szansa, że nie będę musiała płacić tego podatku. Nie wiadomo jednak, jak to długo potrwa. Zazwyczaj takie sprawy urzędowe bardzo długo się ciągną. Sprawa może trawić nawet do sądu administracyjnego w Legnicy. Wtedy będę musiała podpisać pełnomocnictwo z wybranym adwokatem. To tez będzie niemało kosztować.

Już jutro będę wiedzieć na czym stoję. Być może niepotrzebnie się martwię. Może sprawa szybko zostanie rozwiązania z korzyścią dla mnie. Mam nadzieję, że jutro dowiem się czegoś konstruktywnego i będę wiedzieć, jak mam dalej postępować. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, to podpiszę pełnomocnictwo, aby adwokat mógł działać w moim interesie. Prawdopodobnie będę musiała udać się na ścieżkę sądową z urzędem – przynajmniej tak czytałam na forum internetowym.