Taśmy, a rodzaj tworzywa

Informacje wprost z tawerny

Taśmy, a rodzaj tworzywa

Stosowanie taśm jest tak popularne, że mówienie o sposobach klejenie może wydać się Państwu śmieszne. Jednak w przypadku niektórych materiałów samo naklejenie kawałka taśmy samoprzylepnej może nie wystarczyć. 

Oto kilka rad oraz wskazówek na zwiększenie przyczepności taśmy na poszczególne tworzywa. Ten artykuł będzie dotyczył następujących materiałów: metal oraz szkło. 

Jak kleić metal?

taśma 3mZanim przystąpimy do klejenie metalu taśmą warto sprawdzić, czy metale nie wchodzą w interakcję z klejem. W przepadku metali tj. ołów, nikiel, kadm, miedź oraz mosiądz. Profesjonalna taśma 3m nie pozostawia żadnych przykrych niespodzianek np. w postaci zabarwienia czy smug. Inne rodzaje metalu należy sprawdzić. W celu sprawdzenia, czy  taśma 3m nadaje się do określonego typu metalu wystarczy próba atramentu. Szmatką zamoczoną w atramencie wystarczy przetrzeć powierzchnię metalu. Gdy zobaczymy czarną plamę taśma 3m powinna być zastosowania tylko po wcześniejszej próbie klejenia.  

Jak kleić szkło?

W przypadku taśm do szkła warto kierować się kolorem oraz przeznaczeniem. Przeźroczysta taśma 3m do szkła to produkt odpowiedni do powierzchni szklanych. Kolor taśmy sprawia, że elementy klejenia są praktycznie niewidoczne. Dobra taśma 3m dopasowuje się do struktury oraz koloru szkła. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości produktu pomyśleć o żelowo-akrylowej taśmie. Tego rodzaju taśma 3m wyróżnia niezwykle mocna przyczepność. Po sklejeniu dwóch elementów miejsce kleju jest praktycznie niewidoczne. 

Dzięki podanym wskazówkom taśmy będą łatwo przywierać do powierzchni. Takie rozwiązanie jest gwarancją trwałości. Stosowanie się do naszych rad sprawi, że samoprzylepna taśma 3m będzie idealnym zabezpieczeniem na długie lata bez konieczności wymiany urządzenia czy rodzaju kleju.