Użyteczność i ozdoba w jednym – listwy Mardom

Informacje wprost z tawerny

Użyteczność i ozdoba w jednym – listwy Mardom

Od niedawna mieszkam w swoim nowym mieszkaniu. Kupno go było spełnieniem moich marzeń, ponieważ całe dotychczasowe życie mieszkałam w domu rodzinnym, z rodzicami, babcią i dwoma psami. Przez ostatnie kilka lat egzystowałam na poddaszu, gdzie miałam swoje małe mieszkanko, z własną łazienką oraz kuchnią, ale poczułam, że to nadal za mało. Stwierdziłam, iż to najwyższy czas na całkowitą samodzielność. Pragnęłam między innymi także zmienić otoczenie, a tym samym z centrum polski przeprowadzić się nad nasze piękne, polskie morze.

Listwy przypodłogowe – niezbędny element wykończeniowy

ładne listwy przypodłogowe mardom decorStało się, kupiłam mieszkanie w jednej z mniejszych nadmorskich miejscowości i zaczęłam je remontować. Remont był prawie na finiszu, jedyne czego nie miałam to tekstylia i chyba najważniejsze – listwy przypodłogowe. To taki drobny element zmieniający w wielkim stopniu wnętrze. Dzięki listwom mieszkanie będzie wyglądać na wykończone i co najważniejsze na czyste i schludne. Szukałam jasnych listew, ale nie białych. Zależało mi również na tym, aby były ładne Listwy przypodłogowe Mardom Decor właśnie takie były i w sumie jako pierwsze wpadły mi w oko. Producent ten posiadał listwy przypodłogowe w formie ćwierćwałek, a także tradycyjne płaskie o różnych wysokościach. Mnie interesowały te siedmiu centymetrowe, ponieważ byłyby proporcjonalne względem ościeżnic drzwiowych, które zresztą zakupiłam wcześniej również od tego producenta, tak jak zresztą osłony karniszy i listwy przysufitowe. Zdecydowałam się na listwy z frezem, ponieważ doskonale scalały się ze sztukaterią na ścianach. Listwy były solidnie wykonane, z dobrej jakości materiału, z lekkim połyskiem. Byłam niezwykle zadowolona także z faktu, iż w bardzo prosty i szybki sposób się je montowało. Dokonałam tego z sąsiadem i przy pomocy mocnego kleju. Obyło się bez wiercenia i robienia w ścianach dziur. Z listwami mieszkanie wygląda elegancko, nie widać już śladów po remoncie, a ja ze spokojem mogę czyścić i pielęgnować podłogi, gdyż listwy zabezpieczają ścianę przed zabrudzeniem lub wilgocią, jak i same w sobie są zabezpieczone.

Nie ma mowy o jakichkolwiek przebarwieniach czy widocznych uszkodzeniach spowodowanych uderzeniem miotłą czy otarciem przez samojezdny odkurzacz. Czego bym nie chciała. Mardom Decor to producent solidnych listew wykańczających wnętrza, jest tyle rodzi listew, że nie ma możliwości, iż nie zdoła się dopasować listew lub obramowań drzwi do stylu zastosowanego we wnętrzu. Listwy pasują do takich pomieszczeń jak moje, glamour, klasycznych, ale sądzę, ze sprawdzą się także w mieszkaniach loftowych czy industrialnych.