W czym pomogą nam firmy transportowe?

Informacje wprost z tawerny

W czym pomogą nam firmy transportowe?

usługi transportowe

Branżą transportowa jest jedną z lepiej rozwijających się gałęzi przemysłu zarówno, jeśli chodzi o Polskę jak i inne kraje. Na czym jednak polega specyfika tej branży i w czym  firmy transportowe mogą nam pomóc oraz kiedy warto skorzysta z ich usług? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w tym artykule. 

Firmy transportowe – kilka słów tytułem wstępu

usługi transportoweChoć branża transportowa jak już powiedzieliśmy jest jedną z prężniej się rozwijających to jednak należy się liczyć z tym, że w jej obrębie działa wiele firm transportowych mających dość różną specyfikę. Z zasady za firmy działające w branży transportowej uznamy wszystkie te, których charakter działalności sprowadza się do transportu w ogólnym tego słowa rozumieniu. Jednak według www.transport-expert.pl niemniej nie do końca będzie to prawda, ponieważ należało by tu także zaliczyć działalności zajmujące się wynajmem samochodów ciężarowych, służących do transportu, czyli pośrednio związane z samym transportem. Do kategorii tej należy także zaliczyć firmy spedycyjne, których działalność sprowadza się nie tyle do faktycznego transportowania ładunków, ale na opracowywaniu tras przewozi, organizowaniu przeładunku pomiędzy różnymi przewoźnikami itd. Wszystko to sprawia, że sama branża jest nie tylko dość rozbudowana, ale także i zróżnicowana przez co usług z jakich możemy skorzystać w jej ramach jest naprawdę dużo.

Firmy transportowe – usługi

usługi transportoweJak już powiedzieliśmy powyżej branża transportowa to dość szeroki termin a co za tym idzie i ilość usług świadczonych w jej obrębie jest znaczna. Na podstawie www.transport-polska.info można by tu wskazać miedzy innymi na takie usługi transportowe jak:

  • transport towarowy pojazdami ciężarowymi specjalistycznymi,
  • transport towarowy pojazdami ciężarowymi uniwersalnymi,
  • transport towarowy pojazdami dostawczymi,
  • transport osobowy miejski,
  • transport osobowy międzymiastowy,
  • transport osobowy międzynarodowy,
  • taksówki osobowe,
  • wynajem samochodów dostawczych/ciężarowych z kierowcą.

Jak wskazuje powyższe wyliczenie zakres usług świadczonych przez branżę transportową jest dość duży. Co zatem o usługach warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę szukając przewoźnika?

Transport towarowy – co warto wiedzieć?

TRANSPORT TOWAROWY Transport towarowy jest na dzień dzisiejszy chyba najbardziej rozwiniętą gałęzią branży transportowej. W jego obrębie należy jednak wskazać na rozróżnienie pomiędzy transportem towarowym krajowym a międzynarodowym. Wynika to z tego, ze transport międzynarodowy obwarowany jest dodatkowymi przepisami z których firma transportowa musi się wywiązywać. Tyczy się to zarówno opłat związanych z wjazdem ładunku do danego kraju, jak i tym co można przewozić. Niemniej transport międzynarodowy jest nieodzowną częścią działania większości dużych firm, a obecnie jest coraz częściej wykorzystywany także przez osoby indywidualne. Jest to zarówno dobre rozwiązanie jeśli chodzi np o transport motocykli z Anglii do Polski, jak i wysłanie drobnej paczki. Co więcej osoby prywatne mogą także korzystać z takich rozwiązań jak choćby transport paletowy do Anglii, Niemiec czy innych krajów. w zależności od potrzeb. Rozwiązanie to okazuje się pomocne w sytuacji, gdy np. chcemy się przeprowadzić zagranice lub też wysłać komuś dużą ilość rzeczy. Obecnie właśnie osoby indywidualne wykorzystują usługi transportowe towarowe w sytuacji, gdy chcą przetransportować coś odległej rodzinie. W przypadku większości ładunków nie ma zbyt wielkiego problemu z nadaniem go, należy jednak pamiętać o tym, że powinien on być odpowiednio zapakowany i zabezpieczony w innym wypadku firma transportowa może odmówić zabrania go. Dodatkowo należy także sprawdzić listę rzeczy zabronionych jakich transportować nie można, próba nadania takiej przesyłki może skutkować nałożeniem na nadawcę kary.

Przeprowadzka a usługi transportowe

transport mebli Polska AngliaJak już wspomnieliśmy z usług firm transportowych bardzo często korzystamy w trakcie przeprowadzki. Nie tyczy się to jednak tylko sytuacji, gdy w grę wchodzą przeprowadzki zagraniczne. Choć tu rzeczywiście pomoc jest najbardziej potrzebna, ponieważ dajmy na to transport mebli Polska Anglia na własna rękę byłby bardzo trudny. To jednak w obrębie nawet jednego miasta nie zawsze jesteśmy w stanie przewieźć wszystko samodzielnie. Tutaj dobrym choć stosunkowo rzadko wykorzystywanym rozwiązaniem może być np. taxi bagażowe. Rozwiązanie właściwie dostępne od ręki, które wygodnie pozwoli nam na przewiezienie dużej ilości rzeczy. Inną opcją jest skorzystanie z usług firm dostawczych, które za jednym zamachem przewiozą większość rzeczy. Jest to wygodne i w zasadzie korzystne pod względem finansowym rozwiązanie.

Krótko podsumowując

Usługi firm transportowych mogą się okazać w wielu wypadkach bardzo pomocne. Dlatego warto się zorientować na jakie usługi w ich ramach możemy liczyć i kiedy skorzystanie z nich może się nam opłacać.

Dodaj komentarz