Warto używać nylonowych taśm na rzep

Informacje wprost z tawerny

Warto używać nylonowych taśm na rzep

Od dzieciństwa przyglądałam się z podziwem mamie jak w swojej pracowni krawieckiej naprawiała  ludziom ubrania, zwęża spodnie i skracała sukienki, naprawiała zamki, kieszenie i doszywała nadprute elementy. Po szkole zawsze prosiłam by pozwoliła mi się przyglądać jak naprawia odzież. W dorosłym życiu chciałam tak jak mama zostać krawcową.

Ponadczasowa taśma na rzep

taśma rzep nylonowaSwoją przygodę z krawiectwem zaczęłam od małych napraw i przeróbek ciuchów w pracowni mamy, najczęściej naprawiałam własne rzeczy. W późniejszych latach zaczęłam doszkalać się na różnego rodzaju warsztatach. Tak małymi krokami zrealizowałam swoje marzenie z dzieciństwa o byciu krawcową. Założyłam własną pracownię. Najczęściej do naprawy przynoszono mi rzeczy małych dzieci. Niejednokrotnie śmiałam się z tego, że zostanę ekspertem w renowacji odzieży dziecięcej, bo były klientki, które z jedną rzeczą przychodziły po kilka razy w miesiącu. To właśnie wtedy postanowiłam zacząć używać taśm rzepowych. Taśma rzep nylonowa charakteryzowała się niezwykłą wytrzymałością, dzięki czemu doskonale wzmacnia wszelkiego rodzaju zapięcia oraz zapewnia dodatkową szczelność. Mogłam naprawiać dziecięce kurteczki, czy płaszczyki przeciwdeszczowe. Oprócz tego mogłam także swoim klientkom zaproponować naprawę obuwia dziecięcego. W bucikach dziecięcych nie ma jeszcze sznurówek, które zastępowane są funkcjonalnymi taśmami nylonowymi. Wymiana takiej taśmy nie była trudna, a buty na nowo odzyskiwały swoje właściwości. Tak więc zaczęły do mnie trafiać również klapki, sandałki i półbuty dziecięce, które po wymianie taśmy na nowo mogły być bezpiecznie użytkowane. Nigdy nie miałam problemu z dobraniem odpowiednich taśm pod względem chociażby koloru, gdyż na rynku jest bardzo duży wybór tego materiału. 

Praca sprawia mi wiele satysfakcji, w czasach kiedy za stosunkowo niewielkie kwoty można kupić nowe rzeczy, bardzo cieszy mnie fakt, że mam klientów którzy chcą naprawiać swoje rzeczy i uważają, że im się to opłaca. Dzięki dostępności wielu nowoczesnych materiałów mam możliwość szybko i solidnie naprawić odzież i obuwie szczególnie dziecięce – a to jest moja pasja.