Wewnętrzna ściana mieszkania ze starej cegły

Informacje wprost z tawerny

Wewnętrzna ściana mieszkania ze starej cegły

Coraz więcej mieszkań w nowoczesnych, deweloperskich budynkach zaczyna przypominać wnętrza loftów i stylowych kamienic. Nastała bowiem moda na ceglane ściany. To bardzo prosty i oryginalny sposób na wykończenie ścian. Ceglane okładziny nie wymagają już malowania. Jedyne co należy zrobić, to użyć właściwego kleju. Panele z cegłą rozbiórkową są łatwe do czyszczenia.

Materiały rozbiórkowe używane do wykończenia wnętrz

ściana ze starej cegłyBiura w industrialnym stylu są czyste, przestronne i praktyczne. Elegancka ściana ze starej cegły nadaje się do prostego czyszczenia. To względy estetyczne i natury praktycznej sprawiają, że architekci wnętrz z chęcią sięgają po rozbiórkową cegłówkę do aranżacji nowoczesnych pomieszczeń. Lofty w nowojorskim stylu są często pozbawione wielobarwnych ścian. Króluje w nich minimalizm. Oryginalnym materiałem budowlanym służącym do aranżacji pomieszczeń jest właśnie stara cegła pozyskiwana z lokalnych rozbiórek. Samemu nie można pozyskiwać materiałów, lecz można je zakupić w specjalistycznych firmach. Zajmują się one profesjonalnym pozyskiwaniem cegłówek z zabudowy przeznaczonej do rozbiórki. Tego typu materiały poddaje się wnikliwej segregacji. Oddzielane są dobre cegłówki od zniszczonych. Bloczki w bardzo dobrym stanie są nieuszkodzone, suche i przetrwają jeszcze wieloletnie użytkowanie. Także atrakcyjny wygląd, czyli walory estetyczne zachęcają do użycia cegły z recyclingu.

Oryginalne ściany w minimalistycznym stylu zbudowane są często z cegły rozbiórkowej. Stare materiały budowlane nadają się do urządzania mieszkań w zabudowie nowoczesnej, deweloperskiej oraz do domów jednorodzinnych. Tego typu materiały korzystnie prezentują się w biurach i pomieszczeniach o funkcji reprezentacyjnej. Także kawiarnie i lokale gastronomiczne wykańczane są cegłówką z rozbiórki.