Witaminy dla wegan

Informacje wprost z tawerny

Witaminy dla wegan

Dieta wegetariańska cieszy się w dzisiejszych czasach coraz większą popularnością. Jej bardziej radykalną odmianą jest weganizm, który nie tylko polega na odrzuceniu mięsa, ale też wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Żeby utrzymać w organizmie odpowiednią ilość witamin i minerałów, wegetarianie, a już na pewno weganie, sięgają po odpowiednią suplementację. Sama dieta też musi być odpowiednio wyważona, żeby niczego nam nie zabrakło. 

Witamina D3 pochodzenia roślinnego

wegańska witamina D3W dwudziestym pierwszym wieku stajemy się coraz bardziej świadomi pod różnymi względami. Przede wszystkim bardziej dbamy o siebie, szukając pomysłu na własne ciało, a także dobre samopoczucie. Ważnym elementem dbania o siebie jest oczywiście dieta. W ostatnich latach przybywa zwolenników ograniczania mięsa, a nawet wyeliminowania go całkowicie z naszego jadłospisu. Popularna staje się dieta wegetariańska, a także jej bardziej radykalna odmiana, czyli weganizm. Unikanie pewnych produktów spożywczych pociąga jednak za sobą pewne konsekwencje, dlatego, że przestajemy dostarczać naszemu ciału różnego rodzaju mikroelementy. Wielu wegan i wegetarian dostarcza je więc w postaci suplementacji. Jakiś czas temu, na przykład, w sklepach pojawiła się wegańska witamina D3, która pochodzi tylko i wyłącznie z produktów roślinnych. Od razu spotkała się ona z entuzjastycznym przyjęciem ze strony osób, unikających w diecie mięsa. Powstaje ona z porostów, bogatych w tę właśnie witaminę. A sama witamina D jest nam niezbędna przede wszystkim do utrzymania odpowiedniej równowagi psychicznej. Powstaje ona w organizmie głównie dzięki promieniom słońca, ale można ją też dostarczyć, poprzez jedzenie ryb. Okazuje się, też, że wybrane porosty mają jej sporo, dlatego weganie mogą czuć się spokojni o to, w jaki sposób mają dostarczać do swojego organizmu tak ważny mikroelement. 

Różnego rodzaju diety, które w ostatnich latach stają się tak popularne, wymagają odpowiedniego zbilansowania tak, żeby organizm otrzymywał odpowiednie mikroelementy. Na suplementację szczególnie powinni zwracać uwagę weganie i wegetarianie. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiają się specjalnie dla nich dedykowane produkty, które zawierają witaminy tylko i wyłącznie pochodzenia roślinnego. Wśród nich jest nowość, czyli witamina D.