Wybieramy wzmocnione szafy S1

Informacje wprost z tawerny

Wybieramy wzmocnione szafy S1

Zarówno sejfy, jak i szafy metalowe są urządzeniami, w których mamy możliwość przechowywania cennych przedmiotów, takich jak biżuteria, karty pamięci, gotówka czy ważne dokumenty. Posiadanie takiego sprzętu nie jest już niczym dziwnym, jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa oraz zapewnia odpowiednią ochronę mienia. Takie zabezpieczenia są także wybierane przez posiadaczy broni. Jakimi parametrami wyróżniają się modele klasy S1?

Wybór trwałych i wzmocnionych szaf

wzmocniona szafa klasa s1Dużą popularnością cieszą się sejfy oraz szafy klasy S1. Spełnia ona wymagania ustalone w normie PN-EN 14450 i jest to minimum jakie należy spełniać w przypadku przechowywania i magazynowania broni. Istotny jest fakt, że każdy sprzęt klasy S1 musi posiadać odpowiedni certyfikat, wydany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Jeśli interesuje nas wzmocniona szafa klasa s1 jest odpowiednim wyborem. Jest ona wykonywana z bardzo mocnej blachy o grubości co najmniej 3mm, a dodatkowo posiada specjalne zabezpieczenia. Wśród nich wyróżnia się wzmocnioną płytę drzwi z osłoną mechanizmu ryglującego, dodatkowo wytrzymałe rygle, specjalne zabezpieczenie przed przewierceniem zamka oraz wewnętrzną blokadę drzwi. Sejfy oraz szafy tej klasy w większości przypadków posiadają standardowy zamek kluczowy. Rekomendowany jest jednak zakup modelu z zamkiem elektronicznym, który zapewni lepsze zabezpieczenie i pozwoli uniknąć przypadkowej utraty klucza. Modele klasy S1 wykorzystywane są w szczególności przez osoby uprawiające sporty strzeleckie, policjantów oraz inne osoby mające do czynienia z bronią palną. Ważne jest, aby wybrać model posiadający specjalne przegródki na broń czy na ważne dokumenty. Do broni krótkiej, jak na przykład pistoletu wystarczający jest niewielki sejf klasy S1. Natomiast w przypadku większych modeli, jak na przykład karabiny snajperskie, rekomendowany jest zakup szaf S1.

Oprócz przechowywania broni, w modelach klasy S1 można przechowywać także inne rzeczy, jak na przykład pudełka z amunicją, pieniądze czy istotne dokumenty. Modele klasy S1 muszą mieć minimalną odporność na dostęp do wnętrza na poziomie 2,00U, minimalną wytrzymałość mechaniczną na otwory kotwiące 20kN, a także minimalne zamknięcie w postaci jednego zamka wg EN 1300. Zapewni to odpowiedni poziom bezpieczeństwa przechowywanych rzeczy.