Wybrane właściwości gąbki tapicerskiej

Informacje wprost z tawerny

Wybrane właściwości gąbki tapicerskiej

Teraz nawet znakomite meble mogą być produkowane według indywidualnych zamówień pochodzących od konkretnych klientów. Trzeba przyznać, że takie podejście do produkcji daje znakomite rezultaty nie tylko pod względem wyjątkowego wyglądu gotowych produktów. Gąbkę tapicerską można bez problemu znaleźć w naprawdę wielu meblach wypoczynkowych i nie tylko.

Kto zwykle korzysta z gąbek tapicerskich?

gąbka tapicerskaJuż sama nazwa takiego produktu jest bardzo wymowna, ponieważ od razu sugeruje, że jest to produkt wykorzystywany przede wszystkim przez profesjonalnych i doświadczonych tapicerów przy realizacji różnych usług. Pomimo tego, że taka gąbka ze względu na strukturę materiału nie traci swoich oryginalnych właściwości związanych z elastycznością przez długie lata, czasami tapicerzy wymieniają takie elementy. Gąbka tapicerska może być potrzebna też przy pracach związanych z renowacją wnętrza pojazdu. To właśnie dzięki niej wiele elementów mebli jest miękkich i to bez względu na zewnętrzną warstwę tapicerki. Wracając jednak do kluczowych właściwości takiego produktu, należy zwrócić uwagę też na to, że jest on podatny na różne metody obróbki. To przecież normalne, że taka gąbka musi mieć kształt dopasowany do konkretnego mebla, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy będzie on dobrze wyglądał. Ze względu na zadowalają wytrzymałość mechaniczną fragmentów wykonanych z gąbki można je bez problemu łączyć na przykład ze specjalnymi sprężynami o różnej średnicy i grubości.

Jest to materiał, który nie wchodzi w żadną szkodliwą w reakcję z wodą i detergentami. Dlatego nawet meble wypoczynkowe lub inne tego typu elementy wyposażenia można swobodnie czyścić przy użyciu odkurzaczy piorących. Przyglądając się gąbkom, można zauważyć, że zwykle mają one żółty kolor.