Wymiana jednej z alufelg w aucie

Informacje wprost z tawerny

Wymiana jednej z alufelg w aucie

 

Posiadam bardzo stary, wręcz zabytkowy model samochodu marki vw. Chociaż znajomi i rodzina już od dawna mówią mi, że ten samochód tylko generuje koszty i już dawno powinienem oddać go do muzeum, ja wciąż w niego inwestuję. Mam do niego sentyment, nie mógłbym go oddać i kiedy ostatnio zobaczyłem, że jedna z alufelg jest zakrzywiona postanowiłem jak najszybciej kupić na jej miejsce ładną i nową.

Alufelga musiała być używana

używane alufelgi vwPonieważ tego modelu samochodu już od bardzo dawna nie ma w sprzedaży, w grę wchodziły tylko używane alufelgi vw. Dałem ogłoszenia na wielu portalach motoryzacyjnych, że szukam alufelgi do vw w odpowiednim kształcie i rozmiarze do mojego samochodu. Odezwał się tylko jeden starszy Pan, który powiedział, że przed laty miał takie samo auto i został mu jeszcze po nim komplet alufelg, ale sprzeda tylko wszystkie cztery na raz, bo jeśli zacznie sprzedawać na sztuki to będzie miał problem ze sprzedażom. Podziękowałem za ofertę i powiedziałem, że jeśli nie znajdę nigdzie jednej sztuki to się do niego odezwę. Kilka dni później był w okolicy organizowany zlot samochodowy miłośników tej marki. Postanowiłem, że spróbuję jeszcze tam, a jeśli nie znajdę nic odpowiedniego to kupię cały komplet używanych alufelg vw od tamtego pana. Ponieważ na zlocie nic nie zwróciło mojej szczególnej uwagi zadzwoniłem do starszego Pana. Na szczęście oferta była cały czas aktualna. Umówiliśmy się, że podjadę do niego następnego dnia. Na miejscu okazało się, że Pan jest wielkim miłośnikiem tej marki, a jego komplet alufelg mimo, że był używany przez kilkanaście lat jest w bardzo dobrym stanie. Pan był za młodu mechanikiem samochodowym, więc zaproponował, że w ramach ceny zamontuje mi alufelgę w aucie. Chętnie przystałem na jego propozycję. Wymiana nie trwała długo, a ja w tym czasie obejrzałem album ze zdjęciami vw.

Kupno od razu całego kompletu używanych alufelg było bardzo dobrą decyzją. Nie jest łatwo dostać części do tak starego modelu, a ponieważ mój vw jest cały czas na chodzie nie jest trudno o drobne uszkodzenia. Szczególnie tak wrażliwej części jaką jest alufelga. Tym czasem zapakowałem pozostałe trzy alufelgi do bagażnika auta i odjechałem do domu. Następnego dnia przy dziennym świetle zobaczyłem, że moja nowa, choć używana alufelga prezentuje się w aucie bardzo dobrze.