Wynajem kawalerki – czy warto?

Informacje wprost z tawerny

Wynajem kawalerki – czy warto?

Wielu osób, szczególnie studentów czy tych, kórzy dopiero zaczynają swoją karierę zawodową, nie stać na kupno własnego mieszkania. Czesto także wynajem dużego lokum przekracza ich możliwośc, dlatego w poszukiwaniu własnego kąta wybierają kawalerki.

Wynajęcie kawalerki – co powinniśmy wiedzieć?

kawalerka do wynajęciaSzukając idealnej kawalerki musimy zaplanować kilka kroków do wykonania. Po pierwsze – miejsce poszukiwań. W dobie internetu oczywiście najczęściej szukamy w sieci. Ułatwia to wiele, ponieważ na popularnych portalach możemy przefiltrować wyniki tak, by trafiały w nasze preferencje. Łatwo zaznaczymy tam ilosć pokoi, cenę, jaką chcemy zapłacić oraz lokalizację. Jeśli już znajdzie się nasza kawalerka do wynajęcia, pamiętajmy aby dokładnie sprawdzić. Po pierwsze szukajmy ofert z wyraźnymi zdjęciami. Po drugie, badżmy uważni podczas kontaktu z właścicielem – złe pierwsze wrażenie czesto niedobrze wróży na przyszłość. Po trzecie, dokladnie oglądajmy lokum. Kawalerki ze swej zasady są niewielkie, więc muszą być bardzo ustawne. Sprawdźmy czy mieszkanie posida szafy i schowki, w których z łatwością pomieścimy nasze rzeczy. Dobrym wyjściem są także półki podwieszane blizko sufitu, na kórych możemy chować rzeczy w pudłach – upewnijmy się, że możemy je zamontować. Ponieważ będziemy gotować w tym samym pomieszczneiu, w którym będzie znajdował się salon i sypialnia, dobrze aby w kuchni znajdował się okap. Należy zajrzeć także do łazienki – upewnić się czy znajduje się w niej pralka oraz niezbędna instalacja. Duzym plusem kawalerki jest także balkon – z powodu niewielkiej ilości miejsca może on służyć do suszenia prania czy składowania rzeczy. Sprawdzając kawalerkę zwróćmy także uwagę na to, czy mamy piwnicę – może okazać się bardzo przydatna. Jeśli mieszkanie spełnia wszystkie nasze warunki, pamiętajmy także o umowie. Sprawdźmy, czy wszystkie kwoty zapisane są prawidłowo, czy właściciel zapisał czynsz oraz jaki mamy okres wypowiedzenia. 

Jeśli zadbamy, aby wypełnić podane wyżej kroki, możemy być spokojni, że dokładnie sprawdziliśmy mieszkanie. Warto to zorbić, choć z całą pewności takie skrupulatne poszukiwania są czasochłonne. Zapewni nam to znalezienie mieszkania, które choć niewielkie, będzie wygodne i funkcjonalne. W kawalerce może mieszkać się napradę przyjemnie, jeśli tylko będzie spełniała nasze wymagnia i będzie dobrze dobrana do naszych potrzeb.