Wypożyczalnie z limitem kilometrów

Informacje wprost z tawerny

Wypożyczalnie z limitem kilometrów

Wiele wypożyczalni, które wynajmują samochody, określają limit kilometrów. Jest to związane z tym, aby samochód nie stracił na wartości i wtedy kierowca może pokonać 300 lub 500 km dziennie. Oczywiście możemy dogadać się z wypożyczalnią, aby zdjęła nam limit kilometrów i wtedy będziemy mogli pokonywać dziennie tyle kilometrów, ile potrzebujemy.

Ubezpieczenie samochodu wynajmowanego z wypożyczalni aut

wypozyczalnia aut krakowKiedy wynajmujemy auto z wypożyczalni, to nie musimy przede wszystkim przejmować się o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Najczęściej cena takiego ubezpieczenia wliczona już jest podstawowy pakiet wynajmowanego pojazdu i nie musimy dodatkowo nic dopłacać. Niestety auto nie jest ubezpieczone od uszkodzeń karoserii lub od uszkodzeń podwozia. Jeśli więc wybieramy się w trasę, gdzie będziemy podróżować po lesie lub trudnych warunkach drogowych to dobrze jest zakupić dodatkowe pakiety ubezpieczeń. Wtedy będziemy mieli ubezpieczone koła oraz podwozie, a także szyby i będziemy mogli ubezpieczyć wszystkich podróżujących pojazdem od zdarzeń losowych. Możemy również zakupić ubezpieczenie od kradzieży samochodu. Umowę cywilnoprawną podpisze z nami każda profesjonalna wypozyczalnia aut Krakow to miasto, w którym dobrze powinniśmy przejrzeć i przeczytać umowę, zanim zdecydujemy się ją podpisać. Umowę musimy posiadać zawsze przy sobie, ponieważ to ona jest dowodem na to, że mamy prawo do użytkowania pojazdu, które nie jest naszą własnością.

Umowę będziemy musieli również pokazać przy kontrolach policji, a także w przypadku wyjazdów zagranicznych. Jeśli chcemy za granicę wyjechać wypożyczonym pojazdem, to powinniśmy przede wszystkim na początek ustalić to z firmą oferującą wynajem samochodów. Niektóre firmy oferujące wynajem aut nie zezwalają na wyjazd wypożyczonym samochodem za granicę.