Wyprawka dla niemowlaka – to łatwe!

Informacje wprost z tawerny

Wyprawka dla niemowlaka – to łatwe!

 

Przyjście na świat wyczekiwanego dziecka to najpiękniejsza chwila w życiu każdego człowieka. Przyszli rodzice zastanawiają się jak najlepiej przygotować się na tę chwilę. Początkowo wydaje nam się, że potrzeba tak wielu przedmiotów dla dziecka, że nie wiadomo od czego zacząć.

Jak więc skompletować wyprawkę dla niemowlaka?

wyprawka dla niemowlakaPo pierwsze, warto zrobić listę, którą podzielimy na kilka kategorii: ubranka, kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji, transport, pokój dziecka. Przy wyborze ubranek powinniśmy sugerować się przede wszystkim wyborem naturalnych, oddychających materiałów, takich jak bawełna. Warto kupić śpioszki czy sweterki rozpinane z przodu na całej długości, co ułatwi nam częste przebieranie dziecka. Wyprawka dla niemowlaka nie powinna zawierać zbyt wielu ubranek w najmniejszym rozmiarze – nasz maluch tuż po urodzeniu może okazać się zbyt duży, a ponadto bardzo szybko z nich wyrośnie. W kwestii kosmetyków należy mieć na uwadze, że skóra naszego niemowlaka jest bardzo delikatna, więc potrzebuje specjalnej ochrony. Warto zwrócić uwagę aby kremy, oliwki, balsamy czy płyny do mycia były przeznaczone dla niemowląt od 1 dnia życia. Jeśli planujemy poruszać się z dzieckiem samochodem, bardzo ważny jest fotelik, który będzie miał odpowiednie atesty. No i wreszcie pokoik dziecka. Szukając łóżeczka warto rozejrzeć się za takim z funkcją kołyski. Dzieci uwielbiają być bujane, ponieważ kojarzą to z uspokajającymi ruchami w łonie mamy.

Skompletowanie wyprawki dla niemowlaka nie jest zadaniem najtrudniejszym, ale na pewno czasochłonnym. Warto przemyśleć zakupy i wybrać to, co wydaje nam się najlepsze i przede wszystkim najbezpieczniejsze dla naszego dziecka. Dlatego najlepiej podejdźmy do zakupów odpowiednio wcześniej i ze spokojem.