Z jakich materiałów wykonuje się profile tarasowe?

Informacje wprost z tawerny

Z jakich materiałów wykonuje się profile tarasowe?

Kompensatory termiczne przecinają budynek od powierzchni tarasu lub powierzchni dachu przez ściany lub konstrukcję nośną aż do górnej powierzchni fundamentów. Połączenia te nie przechodzą przez fundamenty, jednak szczeliny dylatacyjne ścian są zgodne z połączeniami w płytach dachowych. Wynika to z faktu, że zakłada się, że elementy osadzone w glebie nie podlegają wpływom termicznym.

Rodzaje profili tarasowych

profile tarasoweJeżeli materiałowy język unosi się od podstawy języka do jego wierzchołka i pochyla się od wierzchołka języka do wolnego końca języka, można uniknąć niezamierzonego zaplątania się części trzymającej i profilu tarasowego. Ta zaleta wynika również z pochyłego końca pióra, niezależnie od względnego ruchu między częścią trzymającą a profilem tarasowym. Istnieje wiele różnych materiałów, jeśli chodzi o profile tarasowe: drewno, płytki, beton i kamień naturalny. Deska drewniana ma tę zaletę, że nie nagrzewa się w południowym słońcu. Kamienne tarasy z kolei są wyjątkowo trwałe, ale zimą mogą być śliskie. Deski tarasowe WPC są szczególnie praktyczne. Ten kompozyt drewno-plastik jest przyjazny dla środowiska, trwały i łatwy w pielęgnacji. Na przykład istnieje opatentowany materiał, który jest dostępny dla różnych systemów tarasowych. Kompensatory termiczne przeciwdziałają uszkodzeniom konstrukcyjnym, takim jak m.in. pęknięcia płyt dachowych lub tarasowych lub ścian w wyniku zmian temperatury. Zakłada się, że dachy i tarasy żelbetowe powinny mieć obwodowe szczeliny dylatacyjne, zapobiegające zginaniu ścian zewnętrznych lub pęknięć gzymsu, a także pośrednie szczeliny dylatacyjne, zmniejszające deformacje płyt przekroju dachu i płyt tarasowych. Ponadto zapobiegają uszkodzeniom pokrycia i warstw zewnętrznych. Płytki ceramiczne i kamienne są idealnymi pokryciami powierzchniowymi na zewnątrz i są z powodzeniem stosowane w zastosowaniach zewnętrznych od tysięcy lat. Producenci oferują różnorodne produkty pomocne w specyfikacji płytek i kamienia w zastosowaniach na balkonach i tarasach.

Różne kombinacje tych produktów są używane do projektowania wspólnych elementów balkonów i tarasów, takich jak balkony wspornikowe, tarasy na poziomie gruntu i zespoły tarasów na dachu. Ogromne znaczenie ma zatem jednostka projektowa, która dokonuje wyboru odpowiedniego systemu konstrukcyjnego złącza dylatacyjnego i wybiera odpowiedni profil. Wykonawca powinien stosować się do uwag i instrukcji producenta systemu profili dylatacyjnych.