Zaawansowane panele do elektrowni słonecznej

Informacje wprost z tawerny

Zaawansowane panele do elektrowni słonecznej

Nowa elektrownia miała być stworzona na bazie najlepszych i najnowocześniejszych technologii. Nie oszczędzaliśmy na sprzęcie, zarówno najbardziej podstawowym jak i najbardziej zaawansowanym. Przede wszystkim, nie chcieliśmy zaopatrywać się w najzwyklejsze panele słoneczne, które mimo wydajności nie nadawały się za dobrze do dużych instalacji, gdzie nie działały z idealną wydajnością. Zamiast nich chcieliśmy założyć nowsze i lepsze panele.

Zaawansowane panele fotowoltaiczne od Longi

warstwowe moduły pv longi solarPo porównaniu wszystkich dostępnych na rynku paneli okazało się dość wyraźnie iż żadne panele, które zazwyczaj są częścią domowych zestawów fotowoltaicznych nie sprawdzą się w rozległej instalacji, generującej o wiele więcej energii elektrycznej niż jakakolwiek domowa elektrownia. Najlepsze i najwydajniejsze wydały nam się warstwowe moduły pv LONGI Solar, coraz częściej wykorzystywane w profesjonalnych elektrowniach słonecznych. Panele te są nowocześniejsze i znacznie wydajniejsze od zwykłych paneli fotowoltaicznych i nie posiadają absolutnie żadnej szklanej powierzchni. Szkło jest bowiem bardzo łatwe do uszkodzenia czy zarysowania, i sprzyja gromadzeniu się osadów kurzu, zabrudzeń czy podobnych czynników, zmniejszających wydajność panelu. Panele od LONGI mogą pracować w standardowych, przydomowych elektrowniach, dużych instalacjach klasycznych, oraz w nowoczesnych elektrowniach lustrzanych o dużej wydajności. Ich kamery są na tyle czułe, iż wyłapują większość światła słonecznego, skierowanego bezpośrednio na panel, czy odbitego za pomocą luster fotowoltaicznych, a tym samym produkują o wiele więcej prądu elektrycznego niż typowy panel do domowej elektrowni. Panele Solar są dość tanie jak na tak zaawansowane urządzenia, i stanowią doskonały zamiennik dla paneli o słabszej jakości, ale również i dla paneli drogich, które muszą być sprowadzane zza granicy od producentów.

Co ciekawe, montaż takich paneli nie różni się od metody montażu normalnych urządzeń fotowoltaicznych, i może być wykonany przez każdą osobę, potrafiącą obsługiwać się panelami i podłączać je do instalacji elektrycznej. Są także kompatybilne z większością systemów sterowania urządzeniami fotowoltaicznymi, oprogramowania nadzoru pracy oraz wielu innych programów wspomagających.