Zakup mieszkania inwestycyjnego

Informacje wprost z tawerny

Zakup mieszkania inwestycyjnego

Muszę przyznać, że jesteśmy z mężem parą, która z sukcesem prowadzi własną firmę. Spędzamy więc z sobą bardzo dużo czasu, co wychodzi nam na dobre. Ostatnio stwierdziliśmy, że chcielibyśmy zainwestować część zysku w atrakcyjną nieruchomość nad morzem, tak by czerpać z niej dochód pasywny. Chcieliśmy kupić ładne mieszkanie, które moglibyśmy wynajmować turystom. Uznaliśmy, że w naszej sytuacji będzie to najodpowiedniejsza lokata naszych ciężko zarobionych pieniędzy.

Kupno nadmorskiej nieruchomości pod inwestycję

klasyczne mieszkanie pod inwestycje nad morzemKilkanaście lat temu założyliśmy z mężem naszą firmę. Początkowo nie szło nam zbyt dobrze, jednakże z czasem nasz biznes się rozkręcił. Teraz osiągamy już naprawdę bardzo duże zyski. Nasz dom wygląda naprawdę pięknie, jest dopracowany w każdym calu. Dlatego też pomyśleliśmy, że moglibyśmy pokusić się o znacznie większą inwestycję. Chcieliśmy kupić mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji, by wynajmować je turystom, albo komuś na dłuższy termin. Tak, by osiągać dochód pasywny, który nie wymagałby od nas żadnego wkładu. Dlatego też obiektem naszego zainteresowania stało się klasyczne mieszkanie pod inwestycje nad morzem. Dlaczego akurat nad morzem? Obydwoje z mężem jesteśmy fanami północy Polski i nadmorskich miejscowości. Naprawdę bardzo dużo radości daje nam przebywanie nad Bałtykiem. Kto wie, może kiedy przejdziemy na emeryturę, przeprowadzimy się do tamtego mieszkania? Zakup takiego mieszkania dawał wiele opcji. Kiedy znaleźliśmy odpowiednią nieruchomość, nie wahaliśmy się zbyt długo przed jej zakupem. Cena tego mieszkania mieściła się w założonym przez nas budżecie, a poza tym mieszkanie było położone w atrakcyjnej lokalizacji. Wszystko było na plus. Dlatego też po prostu je zakupiliśmy.

Teraz kiedy osiągamy dochód pasywny z wynajmu naszego mieszkania nad morzem, jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to naprawdę doskonała inwestycja, ponieważ wymaga ona od nas bardzo niskiego nakładu pracy. Jesteśmy więc szczęśliwi, że podjęliśmy taką, a nie inną decyzję. Dzięki temu dalej możemy się koncentrować na prowadzeniu naszej firmy, a co miesiąc na konto wpływa do nas pokaźna sumka dzięki naszej inwestycji. Z pewnością moglibyśmy polecić takie rozwiązanie każdemu, kto ma trochę gotówki i zastanawia się nad jej zainwestowaniem.